Henry Räppo nimetati Eesti parimaks meestriatleediks neljandat aastat järjest. Tänavu ASICS World Triathlon tiimiga liitunud eestlane alustas hooaega hästi, kuid terviseprobleemi tõttu tuli aasta lõpetada kurbades toonides.

Räppo hooaja parimateks tulemusteks olid 13. koht Aasia karikaetapilt Samarkandis, 15. koht Euroopa karikaetapilt Rzeszowis, 27. koht MK-etapilt Pontevedras ning 41. koht Euroopa meistrivõistlustelt.

“Ei olegi märganud, et see on juba neljas tiitel, aga kindlasti väärt tunnustus,” ütles Räppo. “Sportlasena loodad ise alati endast rohkem ja natuke jääb selline kurb maik aastale. Hooaeg algas hästi, kuid pärast Euroopa meistrivõistluseid tekkis hingamisprobleem ja see kestis kuni oktoobri lõpuni. Seejärel sain end tunda jälle nagu mina ise. Võib-olla poolik hooaeg, aga arengu mõttes hea.”

Räppole endale tegid enim head meelt TOP15 kohad Euroopa karikaetappidelt ja juulis toimunud MK-etapilt Pontevedras pälvitud 27. koht. “Seal suutsin teha kõik, mis mu vorm võimaldas,” meenutas Räppo. “Seal läks kõik väga hästi. Iseenesest läks hästi kogu see hooaja esimene pool ja kõik Euroopa karikaetappide TOP15 olid väga positiivsed.”

ASICS World Triathlon tiimiga liitumine aitas eestlasel rohkem võistlustele keskenduda. “Tegin Pontevedras esimese võistluse nendega, mis oligi põhjus, miks mul seal kõige paremini läks. Ma ei pidanud muretsema kõige muu pärast, sain keskenduda võistlusele,” avaldas Räppo. “Siiani olen käinud võistlustel üksinda, ostma lennupiletid, broneerima majutuse – see kõik on lisakoormus. Seal ma sellega tegelema ei pidanud.”

Äsja Tšiilist MK-etapilt naasnud Räppo pole veel uue hooaja plaanide peale jõudnud mõelda. “See hooaeg alles lõppes värskelt. Ma ei ole jõudnud veel maha istuda ja mõelda. Hooaja lõpp tuli ootamatult, sest ise tundsin, et tahaks veel trenni teha ja võistelda, aga tegelikult tuleb puhata ja siis paari nädala pärast oskan täpsemalt öelda, mis järgmine aasta toob.”