Möödunud nädalal toimusid Türgis Alanyas noorte Euroopa meistrivõistlused triatlonis. Võistlusest said osa võtta noorsportlased vanuses 15-17 eluaastat. Eestit esindasid Liis Kapten, Mari Mai Ruus, Grete Maria Savitsch, Gregor Rasva, Sander Aavik ja Rasmus Boisen.

Neljapäeval peeti individuaalvõistluse poolfinaalid, kus kõikidel eestlastel õnnestus edasi pääseda. Gregor Rasva võitles ennast distantsil 500m ujumist/ 13,4km jalgrattasõitu/ 3,4km jooksu A-finaali, mis tagas koha 30 parema hulgas. Ülejäänud eestlased pääsesid B-finaali.

Laupäeval toimunud finaalides oli distantsiks 300m ujumist/ 8,3km jalgrattasõitu/ 3,4km jooksu. Gregor Rasva sai 17. koha. Neidudest said üldkokkuvõttes Liis Kapten 43., Grete Maria Savitsch 52. ja Mari Mai Ruus 62. koha. Mari Mail läks arvesse poolfinaali aeg, sest B-finaalis ta ei osalenud kukkumisest saadud vigastuste tõttu. Noormeestest said üldkokkuvõttes Rasmus Boisen 50. ja Sander Aavik 59. koha. Sander katkestas B-finaali, et säästa murettegevat põlve segateatetriatloniks ning temalgi läks arvesse poolfinaalis saadud aeg.

Segateatetriatlonis kuulusid Eesti tiimi Liis Kapten, Mari Mai Ruus, Sander Aavik ja Gregor Rasva. Grete Maria Savitsch ja Rasmus Boisen said osaleda Euroopa tiimides. Segateatetriatlon peeti distantsil 300m ujumist/ 6,67km jalgrattasõitu/ 1,7km jooksu, kus Eesti tiim sai 14. koha. Segateatetriatloni võit kuulus Ungarile, kellele järgnesid Itaalia ja Venemaa. Treenerina kaasas olnud Marko Alberti kommentaar võistlustele: “Päevad on Youth EM-il tihedad. Ma arvan, et noored olid tublid ja said väärt kogemusi. Tehti palju eneseületusi ning nii mõnegi hooaja parimad võistlused said just siin tehtud. Järgmisel aastal on korraldajaks Horvaatia ja võistluspaik saab olema Zagrebis.”

 

Fotod: Marko Albert