Portugalis Quarteiras korraldatud juunioride Euroopa karikasarja etapil pälvis Maria Liis Alt 42. koha. Teist etappi järjest võidutses Slovakkia triatleet Margareta Vrablova.

Alti sõnul läks ujumise start hästi, kuigi alguses oli väga palju pekslemist. „Esimese poi juures läks pööre samuti üle ootuste hästi ja olin grupis sees. Alles viimasel 300 meetril tuli väike vahe sisse ja tulin veest välja koos Hispaania tüdrukuga. Natuke kahju, et ei suutnud grupi taga välja tulla,“ ütles Alt, kes ujus ookeanis 750 meetrit ajaga 10.16.

Rattadistantsi algul olid grupid väikesed, kuid juba avaringi lõpuks oli Alti punt kätte saanud enda ees sõitnud grupi. „Sealt edasi enam koostööd ei tehtud,“ jätkas Alt. „Kui keegi tundis, et tal on energiat, siis ta lihtsalt korra kiirendas ja teised läksid kaasa. Kui kiirendusi ei tehtud, siis oli kiirus madal. Enda sõiduga jäin rahule, sest püsisin grupi eesotsas ja suutsin turvaliselt sõita.“ Alti 20-kilomeetrise rattadistantsi ajaks mõõdeti 34.36.

Teises vahetusalas unustas eestlanna panna kiivri kasti, mistõttu pidi ta jooksurajal kandma penaltipoksis kümnesekundilist karistust. Lisaks kaotas Alt aega tossude jalga panemisega. „Jooks ise oli okei. Mitte väga hea, aga samas mitte midagi katastroofilist,“ ütles viis kilomeetrit ajaga 22.35 jooksnud Alt. „Enesetunne läheb võisteldes järjest paremaks ja ootan juba väga järgmist nädalavahetust, et end taas proovile panna.“

Alti koguajaks mõõdeti 1:09.26. Vrablova võidutses ajaga 1:01.38. Pjedestaalile mahtusid veel prantslannad Lea Houart (1:01.44) ja Manon Laporte (1:02.11).