Saaremaal toimus CREO Eesti Triatloni karikasarja viimane etapp – 26. Saaremaa duatlon. Aastast 1995 on Saaremaa duatlon olnud noorte triatleetide Kristjan Raiendi ja Jaan Pehki mälestusvõistlus.

Saaremaa duatlonil selgitati välja selle aasta duatloni Eesti meistrid alates lastest kuni veteranideni. Päeva esimesel distantsil, NOVA duatlonil, mis oli supersprint (2,5km jooksu/ 10,4km jalgrattasõitu/ 1,2km jooksu), startisid noored B ja A vanuseklassi võistlejad ning veteranid 65+. Noored B neidudest võttis võidu Liis Kapten (21.CC Triatloniklubi/Tr1Hards), kellele järgnesid Etriin Etverk (Vinni VAK) ja Mirtel-Madlen Siimar (21.CC Triatloniklubi). Noormeeste B vanuseklassis võidutses Robin Randoja (T3 Triathlon Team). Talle järgnesid Gert Martin Savitsch (Tabasalu Triatloniklubi) ja Laur Välja (Tabasalu Triatloniklubi). Noored A vanuseklassis kuulusid neidudest esikolmikusse  Grete Maria Savitsch (Tabasalu Triatloniklubi), Hanna-Liisa Värik (Tabasalu Triatloniklubi) ja Emma Roberta Rajando (Nõmme SK/Biathlon) ning noormeestest Gregor Rasva (Audentes/Tr1Hards), Karl Ramses Tiislär (Nõmme SK/Biathlon) ning Karl Rasmus Tiislär (Nõmme SK/Biathlon). NOVA duatloni võitja Gregor Rasva kokkuvõte võistlusest: “Esimese jooksu eesmärgiks oli teistelt eest ära joosta, et rattale esimesena minna. Rattas oli eesmärgiks ees ära hoida ja nägin koguaeg, kus teine grupp oli, sõitsin tugevalt. Teisele jooksule minnes teadsin, et on suhteliselt pikk vahe juba teistega, aga ikkagi pingutasin jooksus lõpuni. Tegin enda kohta suhteliselt hea võistluse.” Kiireim neiu Liis Kapten enda võistlusest: “Alustasin esimest jooksu kontrolliva tempoga ning eesmärgiga jätta endale enamus sisse, mis ka õnnestus. Sellegipoolest sisenesin vahetusalasse üksi ja vahe oli selline, et ka ratta sõitsin üksi. Viimasel jooksul olid jalad veidi täis ja ka üleüldiselt oli üpris raske.”

Teine start oli laste päralt. Lastel tuli läbida 1,2km jooksu/ 5,3km jalgrattasõitu/ 0,8km jooksu. Eesti meistrvõistluste esikolmikusse kuulusid lapsed C vanuseklassis tüdrukutest Adeele Roop (Ujumise Spordiklubi), Aleksandra Kurs (Orca Ujumisklubi) ning Nora Lehtme (Tabasalu Triatloniklubi) ja noormeestest Karl-Eric Ott (Ujumise Spordiklubi), Gustav Karl Metspalu (Yess) ning Artur Abras (Ujumise Spordiklubi). Lapsed D vanuseklassis oli esimene tüdruk Minna Li Mäesepp (Yess/Profloors), kellele järgnesid Emma Kiiker (Yess) ja Evamaria Albert (21.CC Triatloniklubi). Poistest võitis Robin Priks (Ujumise Spordiklubi), Maikel Magnus Välja (Aruküla SK) ja Maru Mäesepa (Yess/Profloors) ees. Kõige nooremate laste seas kuulusid esikolmikusse tüdrukutest Anna Helene Rauk (Triathlon Estonia), Grete Metspalu (Ujumise Spordiklubi) ning Liv Grete Raudsepp (Tabasalu Ujumisklubi) ja poistest Klen Rätsepp (Kalev Ujumisklubi), Patrik Vainu (Kalevi Ujumiskool) ning Marten Miljukov (Yess).

Kolmandasse starti olid oodatud juuniorid ja 20+ vanuseklassi võistlejad, kel tuli läbida 5km jooksu/20,6km jalgrattasõitu/2,5km jooksu. Põhivõistluse stardis olid soosikutena Kevin Vabaorg (Vinni VAK), Johannes Sikk (21.CC Triatloniklubi/Tr1Hards) ja Armin Angerjärv (Yess/Tr1Hards).

Esimesel jooksul läks Johannes Sikk kohe alguses juhtima ning tema tempoga suutis sammu pidada Armin Angerjärv. Pea 50-sekundilise vahega tulid jälitajatena Kevin Vabaorg ja Karl Mell (21. CC Triatloniklubi/Tr1Hards). Rattasõidus läks Johannes oma teed ning Kevin püüdis Armini kinni ning kasvatas edumaad teiseks jooksudistantsiks. Teisele jooksule siirdus Johannes turvalise edumaaga ning võttis endale duatloni Eesti meistritiitli. Kevini edumaa Armini ees oli samuti piisav, et hõbemedal koju tuua. Armini teine jooks oli küll päeva kiireim, kuid Kevinit kinni püüda ei õnnestunud ning tasuks pronksmedal. Johannese tagasivaade oma võistlusele: “Panime Arminiga väikese salaplaani kokku, et katsume kohe alguses Kevinil eest ära joosta. Kevin oli täna kõige suurem konkurent. Meil õnnestus Arminiga kohe eest ära joosta ning vedasime kordamööda ja rattasõiduks saimegi päris hea vahe kätte. Esimesel rattaringil sain lõpuks vaadata, kui kaugel Kevin on ning igal rattaringil vaatasin, kas Kevin on lähemale saanud. Tegelikult püsis Kevin igal ringil suhteliselt samal kohal. Ma väga kartsin, et ta tuleb lähemale ja lõpus läheb väga “nugade” peale. Kolmanda ringi lõpus vaatasin, et Kevin on piisavalt kaugel ja tekkis turvaline tunne. Viimase ringi alguses läksin veidi liiga suure hooga munakivilõigule peale ja kukkusin. Tõusin kiirelt püsti ja ratta peale. Alguses veidi pusisin, kuid katsusin lihtsalt mitte taha vaadata ja kohe pea maas minema panna ning tempo taas üles saada, et edu mitte maha mängida. Tagasipöördes vaatasin korra üle õla, kas Kevin on seljataga või on ikkagi vahe sees. Õnneks ei olnud ta palju lähemale tulnud ja suht kindel vahe oli olemas. Viimases jooksus päris maksimumi välja panema ei pidanud, aga sörkida ka ei saanud. Kokkuvõttes on väga hea meel meistritiitli üle.”

Naiste võistlust asus esimese jooksuga juhtima Helena Peik (Swedbank Spordiklubi), kellele järgnesid juuniorite arvestuses võistlev Hanne Grete Hanvere (21.CC Triatloniklubi/Tr1Hards) ja Natalia Gribovskaja (Multisport). Kuna vahed olid väikesed, siis rattas hakkas tõsine tagaajamine ja pingutamine. Hea ratturina tuntud Anette Zukker (Yess) pani oma oskused mängu ning pööras võistluse enda kasuks. Anettel õnnestus teine jooks ära kannatada ning ta kaitses Eesti meistritiitlit. Teise naisena lõpetas juuniorite arvestuses võistlev Hanne Grete ja kolmandaks tõusis väga tugeva rattasõidu teinud Liisi Alamaa (TriPassion Triatloniklubi). Anette Zukker sõnas pärast võistlust: “Võistlema tulin pisut ebakindlalt, sest põhitreening on praegu poolmaratoniks ja rattasõit on jäänud tahaplaanile. Ma ei teadnud üldse, mis vorm rattasõidus on, aga täna rajal selgus, et see on päris hea. Esimese jooksu üritasin tugevamatega ära kesta, aga teisel ringil lasin natuke tagasi, sest tundsin, et liiga paljuks läks. Teada oli, et rattas pean hakkama püüdma ja see oli põnev, sest rattarada oli tehniline ja mitu ringi. Teine jooks tuli lihtsalt ära kannatada. Hoidsin kümne küünega võidust kinni.”

Saaremaa duatlon kuulus Spordinädala ürituste hulka.