Nädalavahetusel peeti Suurbritannias Londonis e-triatloni maailmameistrivõistlused, kus eliitnaiste konkurentsis sai põneva duelli järel esikoha inglanna Beth Potter ja eliitmeeste seas võidutses ameeriklane Chase McQueen.

E-triatloni maailmameistrivõistlused koosnesid kolmest etapist, mis peeti kõik sisetingimustes:

  • 200 m ujumist – 4 km rattasõitu – 1 km jooksu
  • 1 km jooksu – 4 km rattasõitu – 200 m ujumist
  • 200 m ujumist – 4 km rattasõidu – 1 km jooksu

Seejuures pääses finaali osalema kvalifikatsioonide põhjal kümme triatleeti ning kui esimesel kahel etapil alustati kõik koos, siis viimasel etapil starditi senise paremusjärjestuse alusel.

Eliitnaiste konkurentsis käis sekund-sekundisse duell Potteri ja prantslana Cassandre Beaugrandi vahel, kuid viimasel jooksuetapil sai Beaugrand lihaskrambi, mis sundis ta hoogu maha võtma ja nii pälvis oma teise e-triatloni MM-tiitli Potter. Nii Potter kui Beaugrand valmistuvad suvel Pariisis peetavateks suveolümpiamängudeks. Kolmanda koha pälvis ameeriklanna Katie Zafares.

„Tegemist oli minu hooaja avavõistlusega ehk ma ei teadnud, kuidas on mu vorm teistga võrreldes. Ma olen võidu üle väga õnnelik,“ ütles Potter. „Viimasel etapil hoidsin end ujumises veidi tagasi ja rattasõidus jätsin jõudu jooksmiseks samuti.“

Eliitmeeste klassis järgnesid McQueenile inglane Max Stapley ja prantslane Maxime Hueber-Moosbrugger. „Ma muutun emotsionaalseks, kui mõtlen sellele, et ma olen maailmameister,“ tõdes McQueen. „Viimased 12 kuud on olnud rasked ja ma mõtlesin sellele hetkele iga päev. Suured tänud mu tiimile ja perekonnale.“

Foto: World Triathlon