Nädalavahetusel osalevad Eesti noored triatleedid Liis Kapten, Hanne Grete Hanvere, Gregor Rasva ja Rasmus Boisen Rumeenias Izvoranis juunioride Euroopa karikaetapil.

Laupäeval Eesti aja järgi kell 8 alustavad võistlemist naisjuuniorid. Eestlannad Hanvere ja Kapten kannavad vastavalt numbreid 11 ja 15. Imekaunis Nicolae Navasarti spordikompleksis on võistlejaid ees ootamas 400 meetrit ujumist, 11 kilomeetrit rattasõitu ja 2,5 kilomeetrit jooksmist. Number 1 alt asub starti hispaanlanna Helena Moragas Molina, number 2 kannab ungarlanna Marta Kropko ja number 3 taanlanna Clara Carlquist.

Hanvere teeb seejuures viimase stardi juunioride Euroopa karikaetapil, sest liigub järgmisel aastal vanemasse võistlusklassi. „Treeningud on läinud paremini kui hooaja alguses, kuid ikka tuleb ette hetki, kui on raske. Samas tunnen vahelduseks, et jõud on hakanud tagasi tulema,“ ütles Hanvere enne võistlust. „Ootan, et lõpuks tuleks üks võistlus välja, kus asjad kenasti klapivad ja võiksin sooritusega rahule jääda.“

Kapten tunnistas samuti, et treeningud pole lihtsad ja mõned õnnestuvad paremini kui teised. „Hiljuti olin kimpus hambaga, aga õnneks see treeninguid ei seganud,“ ütles Kapten. „See on mu viimane start enne Prantsusmaal toimuvaid noorte Euroopa meistrivõistluseid. Loodan teha hea ujumise ja võistelda enda tasemel. Kindlasti annan endast kõik.“

Eesti aja järgi kell 10 pääsevad võistlema meesjuuniorid. Eestlastest on stardis Gregor Rasva, kes kannab numbrit 19. Kõige paremad numbrid on seekord hispaanlasel Andres Prieto Villaril, mehhiklasel Nicolas Probert Vargasel ja šveitslasel Antoine L’hotel.

„Ma usun, et olen võistlemiseks valmis. Trennid on läinud suhteliselt lõbusalt ja hästi. Loodan sel nädalavahetusel enda tulemuse ära teha,“ ütles Rasva.

Pühapäeval on Eesti juunioride koondis koosseisus Kapten, Hanvere, Rasva ja Boisen stardis teatevõistlusel, kus igal sportlaselt tuleb ujuda 250 meetrit, sõita viis kilomeetrit rattaga ja seejärel joosta 1,5 kilomeetrit.