Laupäeval peetakse Poolas Olsztynis Euroopa karikasarja etapp nii eliitklassile kui juunioridele, kus on starti asumas kaheksa eestlast ja Aafrika karikasarja etapp Tuneesias Yasmine Hammametis, kus on võistlemas Henry Räppo.

Olsztynis ootab triatleete ees sprindidistants. Esmalt lastakse rajale Eesti aja järgi kell 11:30 naisjuuniorid, seejärel kell 14 meesjuuniorid, kell 16:30 eliitnaised ja kell 19 eliitmehed.

Eliitmeeste konkurentsis asuvad võistlustulle Johannes Sikk, Armin Angerjärv ja Rinel Pius, kes kannavad vastavalt numbreid 27, 43 ja 45. Number ühe alt stardib prantslane Maxime Hueber-Moosbrugger, kes hoiab maailma edetabelis 75. positsiooni. Number kahe alt läheb rajale austerlane Leon Pauger, kelle esimene Euroopa karikasarja etapivõit pärineb just Olsztynist kolm aastat tagasi. Number kolme kannab sakslane Simon Henseleit, kellel on ette näidata hõbemedal eelmise aasta Euroopa meistrivõistlustelt segateatevõistlusel. Kaks nädalat tagasi Itaalias Caorles peetud Euroopa karikasarja etapilt pälvis ta 12. koha.

Meesjuunioride seas pääseb võistlema number 20 alt Gregor Rasva. Numbrit üks ja kaks kannavad ungarlased Marton Kropko ja Gyula Kovacs. Kropko krooniti mai alguses maailmameistriks aquatlonis ning Kovacs oli mäletatavasti parim eelmisel aastal Riias peetud Euroopa juunioride karikaetapil. Number kolm on rootslasel Oscar Liljal, kes sai esikoha mai alguses toimunud kross-triatloni ja kross-duatloni MM-il.

Naisjuunioride hulgas on startimas numbriga kolm Grete Maria Savitsch, numbriga 14 Liis Kapten, numbriga 22 Mirtel-Madlen Siimar ja numbriga 25 Etriin Etverk. Number üks on Slovakkia triatleedil Margareta Vrabloval, kes on tänavu võitnud juba kaks Euroopa karikasarja etappi – ühe Melillas ja teise Quarteiras. Number kahte kannab sloveenlanna Sara Navodnik, kes sai aquatloni MM-il kaheksanda koha.

Laupäeval on võistlemas veel Henry Räppo, kes osaleb Aafrika karikasarja etapil Tuneesias Yasmine Hammametis. Sprindidistantsil peetaval jõuproovil kannab eestlane numbrit kaheksa. Veel eelmisel nädalal pälvis Räppo Egiptuses Sharm El Sheikhis peetud Aafrika karikasarja etapil viienda koha. Räppo asub võistlema Eesti aja järgi kell 14.

Eesti Triatlon tänab Bussibaasi sõiduvahendiga toetamise eest võistlusreisil Poola.