Eesti Triatlon tegi Eesti meistrivõistlustes käesolevaks hooajaks muudatused selleks, et noortel triatleetidel oleks võimalus heidelda World Triathlon edetabeli punktide eest.

3. juunil peetaval Türi triatlonil saavad lisaks N/M20-80+ vanuseklassidele võistelda Eesti meistrivõistluste medalitele sprindidistantsil ka noored A ja juunioride vanuseklassid. Päeva neljandas stardis osaledes on võimalik esimesel viiel naisel ja mehel koguda WT punkte eeldusel, et nad ei kaota võitjale rohkem kui 8%. Alexela Eesti Triatloni karikasarja arvestusse teenivad nii noored A kui juunioride klassi sportlased punkte koefitsiendiga 1,0. Lisaks lähevad noored A ja juunioride klassi EMV tulemused Euroopa juunioride edetabelisse. Erandkorras saavad Türi triatlonil noored A ja juunioride klassi sportlased registreerida koha peal viimase vooru hinnaga.

Kaks nädalat hiljem, 18. juunil Valgas peetavatel standarddistantsi Eesti meistrivõistlustel saavad lisaks N/M20-80+ vanuseklassidele osaleda EMV arvestuses ka juuniorid. WT punkte teenivad taas neljanda stardi viis paremat naist ja meest eeldusel, et nad ei kaota võitjale rohkem kui 8%. Lisaks jääb Valga triatlonil juunioridele alles ka supersprindi distants, kuid võistlejad ei tohi ühel päeval kahte starti teha. Need juuniorid, kes osalevad standarddistantsi Eesti meistrivõistlustel, ei saa punkte Alexela Eesti Triatloni karikasarja üldarvestusse. Need juuniorid, kes osalevad supersprindi distantsil, nende punktid arvestatakse koefitsiendiga 1,0.

25. juunil Elvas peetavatel supersprindi distantsi Eesti meistrivõistlustel WT punkte teenida ei ole võimalik, kuid Alexela Eesti Triatloni karikasarja arvestatakse punktid koefitsiendiga 1,5.

Kõik selle aasta Eesti meistrivõistlused on pühendatud Eesti Olümpiakomitee 100. sünnipäevale.