Eesti Triatlon toetab praegusel raskel rahvusvahelisel kriisiajal täielikult ja tingimusteta Ukraina rahvast ning mõistab üheselt hukka Venemaa ja Valgevene sõjategevuse ning agressiivse terrori Ukrainas.

„Oleme pidevas suhtluses triatloni rahvusvaheliste organisatsioonidega ning oleme ka otse kontakteerunud Ukraina Triatloni koondisega uurimaks, et millist abi me suudaks neile pakkuda. Hetkel on nad turvaliselt Türgis treeninglaagris ning jäävad sinna veel mõneks ajaks,“ ütles Eesti Triatloni president Indrek Hääl.

„Samuti toetame üheselt World Triathloni otsust keelustada Venemaa ja Valgevene sportlaste osalemine rahvusvahelistel triatlonivõistlustel. Antud olukorras ei saagi paraku teist lahendust olla.“

The Ironman Group teatas samuti, et mõistab Venemaa ja Valgevene agressiooni Ukrainas hukka. 17. juulil toimuma pidanud Ironman 70.3 St. Peterburg jäetakse ära ning kõikide registreerunutega võetakse eraldi ühendust. Lisaks järgib The Ironman Group Rahvusvahelise Olümpiakomitee ja World Triathloni soovitusi keelata Venemaa ja Valgevene sportlastel osaleda Ironman 70.3 maailmameistrivõistlustel Utahis ning Ironmani maailmameistrivõistlustel Utahis ja Hawaiil.