Käesoleval hooajal hakkab Eesti Triatloni karikasarja toimumist toetama Alexela. Esimene etapp peetakse 21. mail, kui antakse stardipauk Triathlon Estonia kevadduatlonile.

Alexela Eesti Triatloni karikasari koosneb kaheksast etapist. Läbi hooaja saab ennast proovile panna Türil, Valgas, Elvas, Otepääl, Maardus, Karksi-Nuias ja Kuressaares. AS Alexela juhatuse esimehe Aivo Adamsoni sõnul on Alexela pikaaegne kultuuri, spordi, hariduse ja heategevuse toetaja ning läbi selle antakse jõudu Eesti elule.  “Alexela asub kõikjal üle Eesti ja on suur kohalik tööandja. Meile meeldib see, et ka Eesti Triatlon on võtnud endale eesmärgiks kõnetada järjest suuremat osa eestimaalastasest, sõltumata vanusest ja elukohast,” ütles Adamson. “Kindlasti ärgitame kõiki liikuma ja sporti tegema, seal hulgas ka triatlonit proovima,  sest liikumises on jõud ja energia. Alexela Eesti Triatloni karikasarja etappidel osaledes on kõigil võimalus end proovile panna, leida endas uut potentsiaali ja avastada toredaid kohti üle Eesti.”

Eesti Triatloni presidendi Indrek Hääle sõnul on alaliidul suurim hea meel, et Alexela on otsustanud toetada karikasarja. “Loodan, et see on vaid algus mitmete teiste toetajate lisandumisele,” sõnas Hääl. “Tänan siinkohal ka meie eelmise hooaja toetajat CREO-d, kelle eeskujul oleme suutnud alaliidule saada uusi toetajaid ning kes on olnud väärtuslik panustaja ja jätkuv parter alaliidule.”

Alexela Eesti Triatloni karikasari 2023:

21. mai Triathlon Estonia kevadduatlon, sprint

3. juuni Türi triatlon, sprint, N/M 20+ EMV

18. juuni Valga triatlon, olümpiadistants, N/M20 EMV

25. juuni Elva triatlon, sprint, N/M 14-19 EMV

9. juuli Otepää triatlon, olümpiadistants

22. juuli Maardu triatlon, olümpiadistants

13. august Karksi-Nuia triatlon, supersprint

23. september Saaremaa duatlon, sprint, N/M 14+ EMV

Alexela Eesti Triatloni karikasarja üldjuhendi leiab koduleheküljelt: https://www.triatlon.ee/wp-content/uploads/2023/03/2023-ET-karikasarja-uldjuhend.pdf