Alates käesoleva aasta 1. aprillist võtab seniselt Eesti Triatloni peasekretärilt Tiina Pallaselt ametikoha üle Sirlet Juus.

„Selleks, et organisatsiooni areng saaks uuendusmeelselt jätkuda, peab iga organisatsioon arenema ja aeg-ajalt uuendusi tegema,“ ütles Eesti Triatloni president Indrek Hääl. „Tiina panust Eesti Triatlonisse on raske paari lausega kirja panna, kuna see on olnud üle 20 aasta pikkune endast kirglikult suurt osa ära andev panus. Tiina on alati teinud kõik, et sportlased oleksid asetatud esikohale ning nende huvid oleksid õiglaselt esindatud. Nii mina kui kogu Eesti Triatloni juhatus tänab Tiinat seni tehtud töö eest. See on olnud pikk periood ja meie kööstöö on alati meeldiv olnud.“

34-aastane Juus on triatloni harrastanud üle 15 aasta. Tänavu valmistub kahe lapse ema ekstreemtriatloniks Norseman. Lisaks on ta kahekordse ultratriatloni maailmameister ja maailmarekordi omanik ajaga 23 tundi, 31 minutit ja 38 sekundit. Varasemalt on Juus töötanud Gustav Adolfi Gümnaasiumis arendusjuhina, huvijuhina, klassijuhatajana, juhiabina, projektijuhina, õpetajana ja Gustav Adolfi Koolituskeskuse juhatajana ning Proto avastustehases sisujuhina.

„Mul on äärmisel hea meel, et Sirlet otsustas meie organisatsiooniga liituda. Sirleti kirg triatloni vastu on kestnud juba 15 aastat ning ta on oma eelnevate tegevustega tõestanud suurepärast protsesside juhtimise võimet,“ jätkas Hääl. „Eesti Triatloni pikaajaline eesmärk on saavutusspordi edendamine ning Eesti sportlase pääsemine olümpiamängudele. Oleme võtnud järjest suuremaks eesmärgiks ka triatloni populariseerimise harrastajate seas. Liigume õiges suunas ning meil on juba lähiajal veel põnevaid uudiseid edastada.“

Juusi sõnul on ta triatlonile alati kaasa elanud ning naudib sellega kaasnevaid lõputuid väljakutseid. „Peasekretäri ametisse asudes soovin panustada Maailma, Euroopa ja Eesti Triatloni järjepidevasse arengusse. Läbi efektiivse alaliidu töö loodan aidata kaasa sportlaste, harrastajate ja treenerite eesmärkide täitumisele ning hoida asjaajamises pidevalt tempot üleval,“ ütles Juus.

Foto: Sirlet Juus on kahekordse ultratriatloni maailmameister ja maailmarekordi omanik