Brasiilias Maceios peetud triatleetide üliõpilaste maailmameistrivõistlustel sai Johannes Sikk 28., Rinel Pius 31. ja Armin Angerjärv 35. koha.

Võistluse võitis koduradadel kaasa teinud Antonio Bravo Neto, kelle sprindidistantsi läbimise ajaks mõõdeti 53.35. Sama ajaga pälvis hõbemedali ameeriklane Darr Smith ja neli sekundit hiljem finišeerinud šveitslane Fabian Meeusen sai kaela pronksi.

Sikk ujus ajaga 11.16, sõitis ratast 29.15-ga ja jooksis ajaga 16.03. Koguaeg 57.20 andis 28. tulemuse. „Ujumine läks pigem kehvasti ja suutsin nii palju ennast kinni ujuda, et ka rattasõidu alguses olin täiesti tühi. Jooksuks suutsin ennast kokku võtta ja tegin oma ära,“ ütles Sikk peale võistlust.

Piusi ujumise ajaks mõõdeti 11.07, rattadistantsi läbis eestlane 28.39-ga ning jooksumaa ajaga 16.52. Koguaeg 57.25 tähendas 31. kohta. „Tulin ujumises veest välja kolmanda suure pundiga, kus oli umbes 15 sportlast. Sain nendega edasi koos rattarajale ning esimesed kaks ringi panin endast kõik välja, et nendega koos püsida. Seejärel grupi tempo natuke langes ja sain veidi hinge tõmmata,“ ütles Pius. „Edasi läksime kõik koos jooksma, kus grupp venis pikaks. Kokkuvõtvalt oli ujumine minu kohta keskmine, ratas oli väga hea ja jooks oli ka keskmine, sest rattasse sai liiga palju energiat ära kulutatud.“

Angerjärv ujus ajaga 11.18, sõitis ratast 29.13 ja jooksis 16.24-ga. Koguaeg 57.39 andis tihedas konkurentsis 35. tulemuse. „Ujumises ei olnud tunne just kõige parem – ei tõmmanud ennast kinni, aga kuidagi ei saanud rütmi sisse ja viimase suurema pundi sabast jäi veidi puudu,“ ütles Angerjärv. „Rattas jäime kuuesesse punti, kus pidi väga palju tööd tegema ning puhkust seal väga ei leidnud. Ka rattas oleks võinud tunne parem olla. Jooks oli lõpuks enam- vähem, kuid jooksu alguses ja lõpus segas kõhuvalu. Seetõttu ei suutnud endast täiesti 100% anda. Kokkuvõttes jäi palju ujumise taha ning head võimalused jäid realiseerimata.“

Päev hiljem said Sikk ja Pius osaleda ka teatevõistlusel, kui korraldajad panid kokku neli meeskonda sportlastest, kes oma riigi koosseisu välja ei pannud. Sikk kuulus ühte võistkonda jaapanlase Takumi Sayama, kanadalase Alexandrine Coursoli ja ameeriklanna Alexandra Poole’iga ning sai 12. koha. Pius oli ühes tiimis jaapanlaste Yui Takeda ja Noritake Nagasho ning kanadalase Nataliia Kolesovaga ja sai 13. koha.