Singapuris peeti Arena Games Triathlon powered by Zwift finaaletapp, kus esimesteks triatloni e-spordi maailmameistriteks krooniti Beth Potter ja Alex Yee.

Kuigi Suurbritannia triatleedid Potter ja Yee kaotasid finaaletapil vastavalt ungarlanna Zsanett Bragmayerile ja uusmeremaalasele Hayden Wilde’ile, siis pälvisid nad kolme etapi kokkuvõttes piisavalt punkte, et kindlustada endale MM-tiitel.

Naiste distantsil käis finaaletapil tihe rebimine algusest peale Potteri ja Bragmayeri vahel. Kolmeks väiksemaks etapiks jagatud finaalvõistlusel jooksid brititar ja ungarlanna viimasel osavõistlusel vette külg-külje kõrval ning peale rattasõitu ja jooksu lahutas kahte rivaali vaid neli sekundit. Kolmanda koha pälvis brititar Georgia Taylor-Brown.

“Ma elasin selle võistluse ajal maailmas, mis oli valu täis, kuid ma andsin endast kõik,” tõdes Potter, kellele piisas Singapuris pälvitud teisest kohast, et võita maailmameistritiitel. Avaetapil Saksamaal Münchenis pälvis ta esimese ning teisel etapil Londonis teise koha.

Meeste võistlusel napsas Wilde esikoha Yee ees üheksa sekundiga. Suurbritannia triatleedile sellest piisas, et pälvida e-spordi MM-sarja üldvõit sakslase Justus Nieschlagi nina all, kes kaotas Singapuris peetud finaaletapil võitjale 29 sekundiga. Maailmameistrivõistluste arvestuses pälvis kolmanda koha prantslane Aurelien Raphael.

“Ma tulin siia andma endast parimad ja ma pääsesin pjedestaalile nii siin kui Londonis,” ütles Yee. “Ma töötasin sel talvel kõvasti oma ujumisega ja mul on hea meel näha, et see on end ära tasunud.”