Olsztynis toimunud triatloni Euroopa karikaetapil on eestlased võimalusel alati stardis olnud. Võistlus on kodule suhteliselt lähedal, konkurents hea ning ilmastikuoludki sarnased Eestile. Sel korral ilm oli pigem jahe, vahel harva piilus päike, kuid vihma õnneks ei sadanud.

Ujumine toimus järves, rattarada oli tehniline ja kitsavõitu ning jooks toimus samal trassil, kus rattasõitki.

Mari Mai Ruus oli esimene, kes eestlastest hommikul starti asus. Hea etteastega teenis ta juunioride arvestuses 18. koha. Mari Mai sõnul õnnestusid tal kõik alad, kuid parandamist vajavad veel vahetusalad. Olsztyni võistlus lisas noorele sportlasele tublisti enesekindlust juurde.

Naiste eliidis oli stardis Merili-Mai Kivimets, kes lõpetas sprindidistantsi 40. kohaga. “Ujumisega jäin enam-vähem rahule, rattas sain väiksesse punti, millest oli palju abi ning jooksus tuli lihtsalt kannatada” lausus Merili-Mai rahulolevana peale võistlust.

Meeste eliidis olid sprindidistantsil stardis Henry Räppo ja Kevin Vabaorg. Henryl oli stardikoht väga hästi välja valitud, kust ta lootis ujuda liidergruppi, kuid kahjuks see ei õnnestunud. Rattasõidus tegid mõlemad mehed kõvasti tööd. Henry grupis toimus kukkumine, millest ta õnneks pääses. Kevin sõitis esimese poole rattadistantsist üksi, kuna rattasõidu alguses toimus tema grupis kukkumine, kuid teisel poolel õnnestus tal uude gruppi pääseda. Jooksurajal andsid mehed endast maksimumi ning Henry sõnade kohaselt pole tal parimale jooksuajale nii väikest kaotust olnudki. Kevin jooksis välja oma parima 5km aja triatloni sees.  Kokkuvõttes Henryle 18. ja Kevinile 49. koht.