Euroopa Triatloni Liit (ETU) avas Ukraina triatleetide, nende treenerite ja lähisugulaste abistamiseks toetuskonto, mis võimaldab neil keerulisel ajal paremini toime tulla. Ukraina triatlonipere on oodatud toetama kõik inimesed.

Enam kui 60 Ukraina triatleeti, treenerit ja nende lähisugulast on pidanud oma riigist lahkuma. Suurem osa neist viibib hetkel Türgis, kes nõustusid ukrainlasi abistama aprilli keskpaigani. Peale seda jätkatakse hooajaga Euroopas.

Ukraina sportlaste toetamiseks saab ülekande teha järgmisele kontole:

Europe Triathlon Union
3. Route D’arlon
L-8009 STrassen
IBAN LU38 0099 7800 0088 8610
BIC/SWIFT CCRALULL

Selgitusse palutakse märkida: Support for Ukrainan National Federation (või NF)

Euroopa Triatloni Liit edastab raha Ukraina Triatloni Liidule, kus seda kasutatakse kõige tõhusamal ja läbipaistvamal moel. Euroopa Triatloni Liit avaldab oma koduleheküljel igal nädalal, kui suur summa Ukraina triatleetide toetamiseks on kogutud. Kui sa soovid Ukraina triatleete toetada rahaliselt, kasuta üleval olevaid andmeid, kui soovid ukrainlasi toetada treeningvarustuse, majutuse, võimalusega võistlemas käia vms, saada e-mail oma abipakkumisega welcome@triathlon.org või hq@europe.triathlon.org. Kirja koopiasse lisa Ukraina Triatloni Liidu peasekretär Eduard Panarin (panarin1965@hotmail.com).

Rahvusvaheline Triatloni Liit tahab tänada Euroopa Triatloni Liitu ja selle presidenti Renato Bertrandi koos kõikide juhatuse liikmetega, kes alustasid kohe võimaluste otsimistega, kuidas toetada Ukraina triatlonipere. Euroopa Triatloni Liit omakorda soovib südamest tänada kõiki toetajaid ning loodab olukorra paranemist juba lähiajal, et ukrainlased saaksid oma kodumaale naasta.