50 Euroopa Olümpiakomiteed ühendav katusorganisatsioon hääletas teisipäeval Itaalia pealinnas Roomas peetud üldkogul Euroopa Olümpiakomiteede sportlaskomisjoni juhiks Suurbritannia triatleedi, kahekordse olümpiavõitja Alistair Brownlee.

Siiani oli Euroopa Olümpiakomiteede sportlaskomisjoni juhina ametis olümpiavõitja Gerd Kanter. Brownlee kõrvale valiti asejuhiks laskesuusataja Johanna Talihärm. Ühtlasi on eestlanna Euroopa sportlaskomisjoni liige, kogudes 42 võimalukust häälest 39. „Sportlased on spordi süda ja on oluline, et see nii oleks ja jääks. Sportlaste kogemust mõistavad kõige paremini just need, kes ise selle teekonna läbi käinud. Seeläbi saame meie, sportlase esindajatena tagada, et meie sisend jõuab meie spordijuhtideni kõige kõrgemal tasemel,” ütles Talihärm.

“Tänan Gerd Kanterit tema töös Euroopa sportlaskomisjoni juhina viimasel kuuel aastal, sest ta
on olnud suurepärane eestkõneleja Eesti spordile Euroopas. Kõrget hinnangut tema tehtud tööle väljendasid nii endised kui praegused komisjoni liikmed,” lisas Talihärm.

Euroopa Olümpiakomiteede sportlaskomisjoni valiti teisipäevasel istungil neli liiget, peale Talihärma suvealade esindajatena Zorana Arunovic (Serbia, laskmine), Alexandra Miskovska (Slovakkia, vibulaskmine), Ronald Rauhe (Saksamaa, aerutamine). Eestlastest on Euroopa Olümpiakomiteede sportlaskomisjoni varasemalt kuulunud lisaks Kanterile ja Talihärmale Jüri Tamm ja Erki Nool.