Saksamaal Münchenis jätkunud Euroopa meistrivõistlustel lõpetas Henry Räppo triatloni olümpiadistantsil 41. kohal, Kevin Vabaorg tulemust kirja ei saanud.

Räppo alustas võistlust hästi ja jõudis esimese poi juurde kolmandal positsioonil, kuid seejärel mured algasid ja enesetunne läks võistluse jooksul järjest kehvemaks. 1500 meetrit ujus eestlane ajaga 18.22, 40 kilomeetrit ratast sõitis ajaga 51.19 ja jooksis 10 kilomeetrit ajaga 36.49. Koguaeg 1:47.35 andis 41. koha.

„Olen rahul oma ujumise ja rattaga. Tegin väga hea stardi, aga kahjuks hakkasin seejärel järjest langema ning veest väljusin teise grupi lõpus,“ ütles Räppo. „Järele mõeldes oli ujumise ebamugav tunne juba esimene märk probleemidest hingamisel. Rattas sain koheselt gruppi, aga kogu 40 km oli väga raske. Ei leidnud aega süüa-juua ning tunne läks järjest halvemaks. Jooksu alguses sain aru, et midagi on valesti. Üritasin esimesel tõusul oma hingamist paika saada, aga laskumisel ei saanud absoluutselt välja hingata. Lasin tempot alla, kuid see ei parandanud olukorda. Tundub, et haigus ei olnud siiski kehast läinud. Lootsin, et kehv enesetunne treeningutel on petlik, ent sellegipoolest olen rahul oma arenguga nii vaimselt kui füüsiliselt. Tänane tulemus ei olnud sellest peegeldus.“

Vabaorg sai rattarajal liidritelt ringiga ning seetõttu tulemust kirja ei saanud. „Pean õnnelik olema selle üle, et sain siin üldse stardis olla, sest alles kolmapäeval öeldi, et ma võin laupäeval joonel olla. Pidin end selleks vaimselt väga tugevalt ette valmistama. Võistluse tase oli väga tugev, sest maailma tipud olid kohal,“ ütles Vabaorg. „Stardist minnes oli enesetunne hea, eriti ujumises, aga rattas oli täielik jõuetuse tunne. Ma ei suutnud isegi pundis ära püsida, mis minu selja tagant tuli. Seal olidki väga tugeva jalaga ratturid, kellega olen varem sõitnud, aga lihtsalt täna ei olnud seda head tunnet ja tugevat pingutust, mis on tavaliselt olnud. Kaks ringi enne rattaraja lõppu said esimesed mind kätte ja mind võeti maha. Sain siit väärt kogemused ja võtan teatud asjad tuleviku mõttes kaasa, aga kurb on ikka. Tuleb realist olla.“

Kolmikvõidu pälvisid Prantsusmaa triatleedid. Euroopa meistriks krooniti Leo Bergere ajaga 1:41.09, hõbeda sai kaela Pierre Le Corre (+0.08) ja pronksi Dorian Coninx (+0.15).