Hong Kongis peetud maailma karika sarja etapil pälvis Eesti parim meestriatleet Henry Räppo 39. koha.

Sprindidistantsil korraldatud võistlusel teenisid kaksikvõidu hispaanlased Alberto Gonzalez Garcia (53.17) ja Antonio Serrat Seoane (53.22). Kolmanda koha sai jaapanlane Kenji Nener (53.24). Räppo ujus 750 meetrit ajaga üheksa minutit ja 55 sekundit, sõitis 20 km rattaga ajaga 27.46 ning jooksis  viis kilomeetrit 17.11-ga. Koguaeg 56 minutit ja kaheksa sekundit andis 62 mehe konkurentsis 39. tulemuse.

“Tulemusega ei saa kuigi rahul  olla, sest ma ei olnud võistluspäeval ligilähedalgi oma tasemel,” ütles Räppo. “Esimene reis Aasiasse, ajavahega harjumine ning väga niiske ja kuum (31 kraadi ja 75% õhuniiskus) ilm said minust seekord võitu. Juba soojendusel ei saanud suurt midagi teha, sest kogu energia läks enda jahutamisele.”

“Ujumise start õnnestus päris hästi, aga esimese poi juures jäin suurde rüselusse, millest ka ise mõned löögid näkku sain,” jätkas Räppo. “Rattarajal üritasin esimesed ringid olukorraga harjuda ja alles teisest poolest sain oma grupile appi minna. Jõudsime küll liidritele veidi lähemale, kuid mitte piisavalt. Jooksus üritasin alustada rahulikumalt, kuid ka see ei päästnud ülekuumenemisest. Kokkuvõttes oli see väga kogemusterikas võistlusreis. Taaskord sain meeldetuletuse, kui intensiivne ja kõrgetasemeline on triatlon MK-etappidel.”

Eliitnaiste klassis võidutses inglanna Sian Rainsley ajaga 59.44. Pjedestaalile jõudsid veel ameeriklannad Katie Zaferes (59.53) ja Kristen Kasper (1:00.00).

Foto: Janos M. Schmidt/World Triathlon