Itaalias Caorles toimus läbi aegade suurima osalejate arvuga Euroopa karikaetapp, milles tegid triatlonihooaja avastardi eestlased Henry Räppo ja Johannes Sikk.

Võistlustules oli kokku 75 meestriatleeti 28 erinevast riigist ning võisteldi sprindidistantsil. Ilm sarnanes Eesti jahedale suveilmale, veetemperatuur oli 17,5 kraadi ning õhusooja 19 kraadi.

Ujumise start anti rannast ning ujumise lõpuks oli eraldunud 8-liikmeline juhtgrupp. Rattadistantsi alguses vähenes juhtgrupp kuueliikmeliseks, kuid poolel rattadistantsil püüti liidrid kinni ning 23-liikmeliseks paisunud juhtgrupp püsis koos rattasõidu lõpuni. Henry sõitis siledal ja tehnilisel rattarajal kindlalt teises suures grupis, kus oli samuti ca 20 võistlejat. Johannes alustas rattasõitu Henryst 10 sekundit tagapool, kuid kahjuks teise gruppi ei jõudnud ning jooksu alguseks oli kaotus Henryle suurenenud enam kui 2-minutiliseks.

Jooksurajal võttis liidriohjad kohe enda kätte itaallane Michele Sarzilla, kes hoidis jälitajate ees ca 10-sekundilist edumaad. Viimasel kilomeetril suutis itaallasest 11 aastat noorem ungarlane Csongor Lehmann ta kinni püüda ning võidu endale võtta. Sarzilla ületas finišijoone teisena ning prantslane Tom Richard kolmandana. Henry Räppo lõpetas võitjast 2 minutit ja 37 sekundit hiljem, saades 43. koha. Johannes kaotas Henryle 2 minutit ja 23 sekundit ning oli kokkuvõttes 63.

Naiste eliitklassis võitis esikoha sakslanna Lena Meißner, kellele järgnesid prantslannad Lea Coninx ja Emma Lombardi.

Triatloni maailmameistrivõistluste sarja avaetapilt Yokohamas saavutasid ameeriklannad Taylor Knibb ja Summer Rappaport kaksikvõidu ning neile järgnes hollandlanna Maya Kingma. Meestest võidutses 2013. aastal Tartus toimunud Euroopa karikaetapivõitja Kristian Blummenfelt. Kristianile järgnesid belglane Jelle Geens ja ameeriklane Morgan Pearson.