Eesti parim meestriatleet Henry Räppo teenis Aasia karikaetapil Usbekistanis 13. koha. Võistluse võitis hispaanlane David Cantero Del Campo.
Cantero Del Campo võiduajaks oli 1:45.40. Teise koha teenis rumeenlane Felix Duchampt (1:45.48) ja kolmanda Luksemburgi triatleet Gregor Payet (1:46.23). Räppo ületas finišijoone ajaga 1:47.41, mis andis tugevas konkurentsis 13. koha.
“Usbekistanis võistlemine oli hea võimalus kõrgeid punkte saada,” kirjutas Räppo sotsiaalmeedias. “Stardinimekirjas olid tugevad konkurendid, kes rändasid kohale sama eesmärgiga. Kuna treeningutel ujumises ja rattas probleeme ei olnud, siis olin kindel, et ma tulen teise vahetusalasse peagrupis. Endalegi üllatuseks tulin veest kolmandana, suur grupp kohe järel. Rattas ei olnud kellelgil motivatsiooni kiiresti sõita ja 40 km mööduski kui soojendus jooksuks.”
“Jooksma sain kuuendana, aga kohe alguses sain aru, et liidritega ma kaasa minna ei suuda. Jooksin kogu 10 km 10-15. kohal, finišisse jõudsin 13. mehena,” jätkas Räppo. “Olen tulemusega rahul, sest võistluseelne haigus ja halb enesetunne igas jooksutrennis olid eneseusule suure löögi andnud. Võistlusele eelnenud neljanädalasest treeningblokist sain korralikult treenida umbes nädala – sellest hoolimata jooksin ma oma ühe kiireima 10 km triatloni sees.”
Räppo järgmine start on 13. novembril Tšiilis, kui eestlane stardib MK-etapil ASICS World Triathlon tiimis.