Ironman Eesti sündmuseid on viimased viis aastat korraldatud pealinnas. Esimesed aastad korraldati võistlust südalinnas, Vabaduse väljakul ning seejärel jõuti oma teekonnaga Noblessnerisse. Noblessner ja Lennusadam on triatleedid hästi omaks võtnud, kuid aeg on liikuda edasi uutele jahimaadele, sest uueks võistluskeskuse asukohaks on Haabersti, Rocca al Mare keskus ja Unibet Arena esine ala, mis asub Harku järvest vaid kahe kilomeetri kaugusel. 

Miks võistluskeskuse asukoht muutub? 

  • Ironman Estonia soovib pakkuda osalejatele logistiliselt mugavamaid võimalusi. Kõik võistlusega seonduv on käe-jala juures. Uuest keskusest asub lennujaam 10 km kaugusel, kesklinn 7 km kaugusel ning Harku järv on kõigest 2 km kaugusel.
  • Tallinna linna on suvel planeeritud trammitee ehitus, mis ületab ka võistlustrassi, lisaks on ehitustööd plaanis võistluskeskuse ümbruses: nii Lennusadama kõrval kui Patarei merekindluses. Arvestades tööde mahtu läheks seal kitsaks ning kannatada saaks ka ürituse visuaalne pool.
  • Uus võistluskeskus ja –maastik pakub osalejatele veelgi kiiremaid radu, sest ära jäävad tehnilised osad linnas. See on suurepäraseks võimaluseks isiklike rekordite püstitamiseks. Eriti, kuna toimumas on ka IRONMAN 70.3 Euroopa meistrivõistlused.

Kõike seda arvestades on Ironman Estonia leidnud siiski võimaluse linna piiridesse jääda ning Rocca al Mare keskus on selleks oma asukoha ja ruumi mõistes suurepärane koht, mis muudab ka linnaelanike liikumise IRONMAN-i nädala raames hõlpsamaks.