Sloveenias Bledis peeti juunioride Euroopa karikaetapp, kus eestlastest osalesid Liis Kapten, Hanne Grete Hanvere, Gregor Rasva ning Rasmus Boisen. Võistlus toimus supersprindidistantsil, kus rattarajal tuli kahel korral 10% tõusu võtta. Veetemperatuur oli 21,2 kraadi ning õhusooja 20,0 kraadi, mis tähendas kalipsota ujumist.

Liis Kapten oli oma stardi noorim osaleja ning tegi esimese võistluse juuniorite Euroopa karikaetapil, kus võitles välja 38. koha. Liisi hinnang enda võistlusele: “Ujumine oli päris suur kaklemine, jalgade ja kätega sai igalt poolt. Rattas suutsin normaalselt pingutada ja ka gruppi piisavalt vedada. Jooksus läks alguses veidi aega, et kõik paika saada, sealt edasi sain end hästi käima.”

Hanne Grete Hanvere sai 41. koha ning lausus pärast võistlust: “Ujumine läks seekord aladest kõige paremini. Hoolimata paljust tõuklemisest, nügimisest ja ka jalast tõmbamisest, mis olukorra keerulisemaks tegi, jään enda pingutusega enamvähem rahule. Rattas ja jooksus ei olnud enesetunne kiita ja kindlasti ootasin tänaselt võistluselt enamat.”

Noormeestest oli Rasmus Boiseni tulemuseks 55 koht. Rasmuse hinnang võistlusjärgselt: “Ujumine ja jooks läksid normaalselt, kuid ratast ei jaksanud sõita.”

Gregor Rasval tuli kukkumise tõttu võistlus pooleli jätta. “Ujumine läks hästi, tulin napilt liidrite taga veest välja. Rattas jõudsin esimesse punti ja umbes 3km peal kukkusin. Õnneks ratas on terve, ainult natuke kõver,” lausus Gregor pärast võistlust.

Liis, Gregor ja Rasmus osalevad septembri lõpus koos Mari Mai Ruusi, Grete Maria Savitschi ja Sander Aavikuga Türgis toimuvatel noorte Euroopa meistrivõistlustel.

 

Foto: Marko Albert