Täna saabus kinnitus, et Kaidi Kivioja on kvalifitseerunud Tokyo olümpiamängudele. Nii meeste kui naiste starti pääses 55 triatleeti ning Kaidi asub naiste triatloni stardijoonele 27. juulil.

Kaidi on ainus eestlanna, kes on triatlonis Eestit olümpiamängudel esindanud. 2016.a. Rio de Janeiro olümpiadebüüt lõppes 44. kohaga. Olümpiamängudele pääsemiseks tuleb triatlonis läbida pikk kvalifikatsiooniperiood, mis Tokyo puhul sai alguse juba 2018.a. maikuus. “Kogu teekond on olnud tõusude ja mõõnadega” võtab Kaidi kvalifikatsiooniperioodi kokku. Esimene kvalifikatsiooniaasta (2018) oli Kaidi jaoks edukas, kui ta saavutas Euroopa meistrivõistlustel Glasgows 8. koha, MK-etapil Karlovy Varys 2. koha ning mitmeid top 15 kohti teistelt MK-etappidelt. Eduka aastaga sai kogutud hulganisti vajalikke punkte, tahe muudkui kasvas, trenni tegi Kaidi rõõmuga ning palju. “2019 olid ootused väga kõrged, et läheb veel paremini. Motivatsioon oli kõrge ja tagantjärele mõeldes olin liiga motiveeritud, töötasin üle, tegin liiga palju trenni, olin ületreenitud ning tulemused peegeldasid seda,” annab Kaidi ausa hinnangu 2019. aastale. “2020. aastal tuli koroonapandeemia, mil võistelda ei saanud ja tuli aeg paratamatult maha võtta, mis mõjus hästi mu kehale ja vaimule. Kõik see andis võimaluse minna 2021.a. hooajale tugevamana vastu. Arvan, et olen sel aastal rohkem olümpiamängudeks valmis, kui oleksin olnud aasta varem,” sõnas Kaidi.

“Olümpiamängude stardini on jäänud kuus nädalat. Selle aja treenin treener Paulo Sousa juhendamisel oma treeninggrupiga Portugalis. Alles jäänud ajal pühendun treenimisele ning võistelda ei plaani,” võtab Kaidi kokku olümpiaeelse aja. Kaidi on terve talve oma nõrgimat ala ujumist tehniliselt paremaks lihvinud, nüüd tuleb tehnilisele poolele lisada kiirus.

2019. aastal oli triatleetidel võimalus osaleda Tokyos testvõistlusel, mis andis neile ettekujutuse võistlustingimustest. Tokyo trassi eripäraks on väga soojas vees ujumine, rattarada on tehniline ning ühegi tõusuta ja jooksurada samuti tasasel trassil. Lisaks tuleb valmis olla väga soojaks ja niiskeks kliimaks. “Minule selline kliima sobib väga hästi. Olen alati hästi võistelnud Mehhikos, kus on sarnane kliima,” sõnas Kaidi võistlustingimuste kohta.

Kaidi ei ole veel otsustanud, millistel võistlustel ta peale olümpiamänge veel osaleb. Mõtteis on IRONMAN 70.3 Tallinn, Karlovy Vary MK-etapp ja septembri lõpus Valencias toimuvad triatloni standarddistantsi Euroopa meistrivõistlused.