Saksamaal Münchenis peetavatel triatloni Euroopa meistrivõistlustel sai Kaidi Kivioja olümpiadistantsil 32. koha. Võit läks Suurbritanniasse.

Kivioja ujus 1500 meetrit ajaga 20.56, tulles esimeselt ringilt veest välja 48. kohal, kaotades liidritele 45 sekundiga ning seejärel teiselt ringilt 50. positsioonil, jäädes esimestest ligi pooleteise minuti kaugusele. 40-kilomeetrist rattasõitu sai eestlanna sõita ligi 20-liikmelises grupis ja aega kulus selleks 58 minutit ja 47 sekundit. Kümnekilomeetrise jooksu ajaks mõõdeti 38.44, millega eestlanna parandas kohti veelgi. Koguaeg 1:59.28 andis Kiviojale 32. koha.

„Tunne oli enne ja võistluse ajal väga hea, aga tulemus pole väga palju rõõmu pakkuv. Ujumises jäin juba stardis grupi tagumisse otsa ja paljude pööretega rajal oli edasi liikuda keeruline,” ütles Kivioja. “Ringi vahetusel suutsin oma positsiooni parandada, mis on tavaliselt mu nõrkus ja see oli positiivne. Ratta alguses pidin väga palju pingutama, et norrakas Solveig Lovseth kätte saada, kellega koos sõites saime järgmise grupi kätte. Tõsi küll, alles kaks ringi enne lõppu. Ehk rattas pidi palju vaeva nägema. Jooksus hakkas peale esimest tõusu ja laskumist kahjuks pistma ja pidin kõvasti tempot alla laskma. Õnneks see läks üle ja sain edasi kiiremini joosta ja teises pooles oma positsiooni parandada. Kuigi ma ei ole oma tulemusega rahul, sest ma tean, et mu vorm oli kindlasti parem, sain siit võistluselt hea emotsiooni. Saksa fännid on ikka ulmelised, ma ei ole sellise atmosfääriga võistlusel kunagi võistelnud.”

Euroope meistriks krooniti Suurbritannia triatleet Non Stanford ajaga 1:52.10, hõbemedali sai kaela sakslanna Laura Lindemann (+0.09) ja pronksi prantslanna Emma Lombardi (+0.12).

Laupäeval Eesti aja järgi kell 17 saab kaasa elada eliitmeeste võistlusele, kus on stardis ka Henry Räppo ja Kevin Vabaorg. Võistlust on võimalik jälgida ERR Spordi kanalite vahendusel.