Portugali pealinnas Lissabonis peeti selle aasta esimene triatloni maailmakarika etapp. Konkurents oli tihe, sest Tokyo olümpia kvalifikatsiooniperiood veel kestab. Lissabonis võisteldi standarddistantsil tuulistes oludes. Stardis oli 60 naistriatleeti, kelle hulgas oli ka Kaidi Kivioja.

Kaidi oli pannud endale eesmärkideks teha väga hea start ning ujuda väga tugevalt esimese poini. Esimese ujumisringi lõpus oli Kaidi suure grupi lõpus, kuid tagasihoidlikuma ujujana ei suutnud ta grupiga kaasa minna. Ujumise lõpuks oli Kaidi kaotus liidrile, trennikaaslasele ameeriklannale Summer Rappaportile, veidi üle 2 minuti.

Kaheksaringiline rattarada oli enamasti sile, ühe väiksema tõusuga. Rattasõidu alguses moodustus 9-liikmeline liidergrupp, Kaidi alustas rattasõitu neljandas grupis. Teises grupis rattasõitu alustanud Londoni olümpiavõitja Nicola Spirig (SUI) tegi kõvasti tööd ja liidergrupp püüti viiendal rattaringil kinni. Kaidi nägi rattarajal koos šveitslanna Julie Derroniga positsiooni parandamise nimel palju vaeva. Rattasõidu viimasteks ringideks oli moodustunud kaks suuremat gruppi, mille vahe oli veidi üle 2 minuti.

Pärast kiiret teist vahetusala asus iirlanna Carolyn Hayes jooksu juhtima. Teda asusid jälitama Spirig, Rappaport, Kirsten Kasper (USA) ja Amelie Kretz (CAN). Jooksu alguseks oli Kaidi kaotus liidrile kaks ja pool minutit ning ta oli 26. kohal. Hayes suutis liidrikohta hoida kuni viimase ringini, mil Spirig ta kinni püüdis. Kogenud triatleedina tegi oma viiendateks olümpiamängudeks valmistuv Spirig otsustava käigu 800m enne finišit ning ületas finišijoone turvalise 12-sekundilise eduga Hayesi ees. Kolmanda koha sai hea jooksu teinud Kirsten Kasper.

Kaidi lõpetas võistluse 27. kohaga. “Jooksus tundsin ennast tegelikult päris hästi. Paljud, kes rattas midagi ei teinud, tundsid ennast veel paremini. Tulemus ei ole suurepärane, aga tundsin ennast tugevana ja arvan, et järgmise nädala Arzachena maailmakarika etapi sprindidistants sobib mulle paremini ja loodan seal näidata, milleks ma võimeline olen!” sõnas Kaidi pärast võistlust.

Päev varem toimunud meeste võistluse võitis norralane Kristian Blummenfelt. Talle järgnesid šveitslane Max Studer ja hispaanlane Genis Grau.