Poolas Olsztynis peeti laupäeval Euroopa karikasarja etapp nii juunioridele kui eliitklassile. Gregor Rasva pälvis meesjuunioride konkurentsis 6. ja Liis Kapten naisjuunioride seas 7. koha. Johannes Sikk lõpetas eliitmeeste hulgas 21. positsioonil.

Rasva ujus 750 meetrit ajaga kaheksa minutit ja 58 sekundit, sõitis 20 km rattaga ajaga 29.36 ning jooksis viis kilomeetrit ajaga 16.19. Koguaeg 56.32 andis meesjuunioride konkurentsis kuuenda koha. Kaksikvõidu teenisid Ungari triatleedid Gyula Kovacs (55.54) ja Marton Kropko (+0.04). Austerlane Patrik Leitner sai kolmanda koha, kaotades võitjale üheksa sekundiga.

„Ujumine läks mul hästi, sest sain kohe alguses kenasti minema ning siis pidin edasi lihtsalt teiste jalgades ujuma,“ rääkis Rasva võistluse järel. „Rattale minnes oli kohe näha, et vahe on teise grupiga sees. Rattal olles hoidsin jalgu, sest teadsin, et olen heas jooksuvormis. Jooksule minnes olid jalad esimesel 500 meetril väga head, aga peale seda hakkas mul pistma. Seejärel ei saanud ma enam oma tempos joosta ning üritasin lihtsalt positsiooni hoida. Olen väga pettunud ja vihane sellepärast, et ei saanud end jooksus realiseerida ning esimestele konkurentsi pakkuda. Kokkuvõttes olen siiski tänulik kuuenda koha eest, sest peale kõhukrampe oleks võistlus võinud palju halvemini lõppeda.“

Naisjuunioride seas võidutses Slovakkia triatleet Margareta Vrablova ajaga 1:02.52. Teise koha pälvis hollandlanna Aniek Mars (+0.34) ja kolmanda šveitslanna Noemi Van der Kaaij (+1.52). Liis Kapten finišeeris ajaga 1:06.12 ja sai seitsmenda tulemuse.

„Start õnnestus hästi ja esimesed 100 meetrit oli mul vaba vesi, kuid sealt edasi läks ujumine ainult allamäge,“ avaldas Kapten. „Arvan, et mu ujumine pole praegu päris seal, kus ta ettevalmistusperioodil oli. Tulin veest üsna taga välja ja rattasse minnes pidin esmalt ühe väiksema pundi kätte saama, kellega koos püüdsime omakorda kinni esimese suure grupi. Jooksma minnes ei teadnud ma, mida oodata, sestolin rattas päris palju tööd teinud. Alustasin kerivalt ja sain oma rütmi sisse ning suutsin end seitsmendaks joosta. Kokkuvõttes on enesetunne palju parem kui eelmisel etapil Caorles, kuid enne seda olin haige ka. Ma pole küll veel päris „seal“, aga juba on parem. Tean, et ujumises on vaja tööd teha, aga võtan kaasa positiivsed emotsioonid, sest suutsin ratta ja jooksuga hea töö teha.“

Hea võistluse tegid ka teised Eesti naisjuuniorid. Etriin Etverk sai 14. koha ajaga 1:07.04, Grete Maria Savitsch 15. koha ajaga 1:07.20 ning Mirtel Madlen Siimar 26. koha ajaga 1:09.37. Seejuures võistlesid Etverk ja Siimar esmakordselt sprindidistantsil.

Eliitmeeste klassis pälvis esikoha britt Connor Bentley ajaga 52 minutit ja 48 sekundit. Teisena finišeeris prantslane Louis Vitiello (+0.01) ja kolmandana sakslane Simon Henseleit (+0.02). Johannes Sikk teenis 21. koha ajaga 54.07, Rinel Pius 55. koha ajaga 56.29 ning Armin Angerjärv 64. koha ajaga 59.13.

„Jään lõpptulemusega täitsa rahule,“ ütles Sikk. „Ma ei arvanud, et ujumises nii ees välja tulen, kuna vahepeal tundus, et ma pigem ei olnud kõige paremal positsioonil. Rattas olin teises grupis ja viimasel ringil saime esimese grupi kätte, aga viimasel ringil pidin liiga palju energiat kulutama ja see jättis jooksule oma jälje. Jooksus ei suutnud alguses kiiretega kaasa minna, seega võtsin oma tempo. Teisel ringil läks kõht pingesse, aga õnneks see taandus lõpuks. Suures pildis oli hea võistlus.“

Eliitnaiste parimad olid sakslanna Selina Klamt (59.02), šveitslanna Nora Gmür (+0.20) ja sloveenlanna Tjasa Vrtacic (+0.25).