Tšehhis Karlovy Varys toimus viiendat aastat järjest triatloni maailmakarikaetapp, mis seekord peeti standarddistantsil. Karlovy Vary on tuntud tehnilise ja raske rattaraja poolest. Samuti lisab võistlusele eripära kahe vahetusala kasutamine. Eestlastest oli sel aastal stardis Henry Räppo.

Meeste eliidi võistlus peeti hommikul, veetemperatuur oli 18,7 kraadi. Paar tundi enne starti sadas vihma, mis muutis osaliselt munakiviteel toimunud rattaraja ohtlikumaks. Kahjuks rattasõidu alguses Henry kukkus ning see võttis võimaluse liidergruppi püüda. Kokkuvõttes Henryle 47. koht.

Henry kommentaar pärast võistlust: “Ujumine oli täna suhteliselt hea. Teisel ujumisringil nägin, et esimene grupp on üsna lähedal ning üritasin neid kätte saada, aga natuke jäi puudu. Rattasõidu esimesel laskumisel kukkusin, kuna austerlane Philip Pertl sõitis mulle tagant veidi sisse. Püsti tõustes sain aru, et liidergruppi enam kätte ei saa ning teistest grupis töötegijat ei ole. Sõitsime austerlasega koos edasi ning püüdsime järest kinni meie ees sõitvaid mahajääjaid.  Rattasõit oli päris hea, sõitsin suurema võimsusega kui Eesti meistrivõistlustel ja kordagi ei tekkinud rasket hetke. Plaanisin joosta ühtlase tempoga lõpuni, aga kui liider mulle ringiga järgi jõudis, sain aru, et tempo vahe ei ole üldse suur. Seejärel panin natuke juurde ja viimasel ringil jooksin kaaslastelt eest ära ning parandasin veidi oma üldkohta. Lõpetasin üllatavalt värskena. Üldjoontes jään rahule, ma tundsin, et vorm on väga hea, sest pärast rasket rattadistantsi suutsin joosta kiireima 10km jooksuaja triatloni sees.”

Karlovy Vary maailmakarikaetapi võitis sakslane Lasse Nygaard-Priester, kellele järgnesid Grant Sheldon (GBR) ja Csongor Lehmann (HUN).

Järgmisena võistleb Henry 18. septembril MM-sarja avaetapil Hamburgis.