Araabia Ühendemiraatide pealinnas Abu Dhabis pidi sellel nädalal toimuma triatleetide maailmameistrivõistluste sarja etapp ja paratriatleetide maailma karika sarja etapp. Halbade ilmastikuolude tõttu otsustati võistlused tühistada.

„Me ei soovi ühelgi etapil seada ohtu oma sportlaseid. Ilmaennustuse põhjal oleks nende turvalisus olnud küsitav. Võistluse tühistamise otsust ei olnud kerge vastu võtta,“ seisis pressiteates.

Ilmaennustus prognoosib Abu Dhabisse tugevaid vihmasadusid ja äikesetorme. Abu Dhabi riiklik hädaolukordade, kriiside ja katastroofidega tegelev asutus andis hoiatuse kõikide välistegevuste lõpetamiseks kuni 10. märtsini. World Triathlon, kohalik korralduskomitee ja Abu Dhabi spordinõukogu kaalusid võimalust võistluseid läbi viia kinnistes tingimustes, st ilma publikuta, aga paraku ei olnud ka see variant võimalik.

Paratriatleedie MK-etapil pidi startima paratriatloni OM-pääset püüdev eestlanna Laura-Liis Juursalu, kes valmistus võistluseks Hispaanias peetud kolmenädalases laagris. „OM-punktide kogumine muutub nüüd raskemaks, sest ma ei tea, kas järgmiste võistluste stardinimekirja pääsen. Kurvaks teeb, aga lootust ei kaota,“ ütles Juursalu. „Ettevalmistuse põhjal peaksid ujumine ja jooksmine nüüd kiiremini minema. Mulle oleks väga meeldinud ka Abu Dhabi rattarada – mõnusalt kurviline, sile ja kiire ringrada. Aga kõik läheb nii nagu elu otsustab ja ma treenin edasi.“