Keila Tervisekeskuses ja staadionil peetud noortesarja „Uju ja jookse“ 2023. aasta hooaeg tõi kohale ligi 120 noort sportlast. Kõige pikemal distantsil olid võidukad Arseni Loginov ja Grete Maria Savitsch.

Pikimal distantsil, kus osalesid noored A klass ja juuniorid, tuli ujuda 300 meetrit ja seejärel joosta 2000 meetrit. Üldarvestuses oli kiireim noormehed A klassi kuuluv Loginov ajaga 9.51, edestades Gert Martin Savitschi nelja sekundiga. Kolmandana lõpetas parim meesjuunior Kaur Vanari, jäädes nooremast konkurendist maha kaheksa sekundiga. Noored A klassis sai kolmanda koha Miks Meijers (10.19) ning juunioride seas mahtusid esikolmikusse veel Kaspar Haav (10.08) ja Aleksejs Laidinens (10.35).

Neidude hulgas oli kiireim naisjuunior Grete Maria Savitsch ajaga 11.00, edestades parimat A klassi tüdrukut Etriin Etverki vaid ühe sekundiga. Naisjuunioride seas pälvis teise koha Elza Sipkova (11.43) ja kolmanda koha Alexandra Schipai (11.46). Noored A klassis lõpetasid Etverki järel Beate Bula (11.26) ja Mirtel-Madlen Siimar (11.32).

Noored B klass ujus 200 meetrit ning jooksis 1500 meetrit. Noormeeste seas olid parimad Kristo Timuska (7.31), Artur Abras (7.39) ja Ronan Salmu (7.52), neidude seas aga Karola Viinapuu (8.05), Emilia Sell (8.11) ja Nora Lehtme (8.12).

Noorimatel osalejatel tuli ujuda 150 meetrit ja seejärel joosta 1000 meetrit. Poisid C klassis jõudsid kolme parema hulka Robin Priks (5.10), Robert Lepikson (5.19) ja Mikk-Mihkel Engel (5.31). Sama vanade tüdrukute parimad olid Evamaria Albert (5.26), Emily-Pärli Jäärats (5.33) ja Mia Rebane (5.49).

Poisid D klassis võidutses Patrik Vainu (5.57). Teisena lõpetas Milan Kutsinski (6.01) ja kolmandana Ron Einar Pirnipuu (6.05). Tüdrukud D klassis pälvis esikoha Simona Sell (6.13), jättes selja taha Marii Algo (6.21) ja Anna Helene Rauki (6.39).

Poisid E klassis võttis kindla esikoha Matvei Pašenkov (6.26). Tema selja taga lõpetasid Karl Liivamäe (7.02) ja Andrian Altosaar (7.54). Sama vanade tüdrukute parimad olid Britta Algo (7.22), Mirtel Sadam (7.42) ja Ingrid Aasaru (8.06).

Noortesarja „Uju ja jookse“ teine etapp toimub 11. detsembril Tartus, kui ujumine peetakse Aura Keskuses ja jooks TÜSK-i sisehallis.