Aeg on lähemalt tuttavaks saada noortega, kes kuuluvad Europe Triathlon Development tiimi. Sel aastal valiti tiimi neidudest Merili-Mai Kivimets, Mari Mai Ruus ja Grete Maria Savitsch ning noormeestest Henry Räppo, Kevin Vabaorg ja Johannes Sikk.

Development tiimi kuulumine võimaldab sportlastel sel aastal osaleda kahel Euroopa karikaetapil. Europe Triathlon pakub Development tiimile osalemiseks järgmisi Euroopa karikaetappe: Caorle, Dnipro, Balikesir ja Liévin. Kuna Eesti Triatloni Liit soovis pakkuda rohkematele noortele võimalust kuuluda Europe Triathlon Development tiimi, siis on eestlastel võimalik osaleda ühel eelpool nimetatud Euroopa karikaetapil. Development tiimi kuulumine annab noortele, kellel ei ole piisavalt edetabelipunkte, võimaluse startida eliitklassis. Samuti võimaldab tiimi kuulumine kulude kokkuhoidu, sest suurema osa kuludest kannab Europe Triathlon. Development tiimi kuuluvad sel aastal 15 meessportlast üheksast riigist ja 14 naissportlast kaheksast riigist.

Oleme noortele andnud võimaluse ise küsimustele vastata ja täna tutvume lähemalt neidudega.

Nimi: Merili-Mai Kivimets

Vanus: 20

Klubi: –

Treenerid: Margus Tamm, Ille Kukk

Õppimine/töötamine: Soovin asuda sügisest ülikooli õpinguid jätkama.

 

Hooaja eesmärk: Hooaja põhirõhk on hetkel kolmel välisvõistlusel: Olsztyn, Dnipro ja Kitzbühel, kus toimuvad U23 Euroopa meistrivõistlused. Eestis toimuvatest võistlustest on põhirõhk Eesti meistrivõistlustel Valgas, kus võistlen esimest korda olümpiadistantsil.

Triatloni võlu ja valu? Triatloni juures meeldib mulle selle mitmekülgsus. Treeningud ei ole ühesugused päevast päeva. Ma saan olla nii ujuja, rattur kui ka jooksja. Samuti on see mitmekülgsus ka probleem. Keeruline on olla kõigil kolmel alal tipptasemel. Samuti tuleb triatloni peale panustada, võrreldes mõne teise spordialaga, palju rohkem treeningtunde.

Kuidas sattusid triatloni juurde? Triatloni juurde sattusin täitsa juhuslikult. Viiendas klassis tahtsime sõbrannaga kuskil trennis hakata käima. Alguses proovisime kergejõustikku, kuid see ei olnud meele järgi. Juhuslikult jäi silma, et Tabasalus toimuvad triatlonitreeningud. Tundus huvitav. Trenni minnes polnud mul aimugi, mis asi see triatlon üldse on. Esimeses proovitrennis  tundusid treener ning grupp toredad. Ujuda ma ei osanud üldse ning samuti polnud mul ratast. Sellegipoolest hakkas triatlon mulle meeldima ning otsustasingi hakata trennis käima.

 Kuhu tahaksid sportlasena jõuda, mida saavutada? Soovin võistelda Europe Triathloni ja World Triathloni võistlustel, ennast realiseerida ning saavutada maksimaalsed tulemused. Esineda väärikalt rahvusvahelistel tiitlivõistlustel. Tahan areneda ning vaadata, kuhu see mind viib. Väga kindlaid plaane tulevikuks ei tee.

Kas sul on mõni eeskuju (iidol)? Otseselt ühte inimest ei ole. Jälgin maailmas mitmeid tipptasemel naisi, kes on inspiratsiooniks. Kindlasti on nende hulgas ka Kaidi, kes on olnud  eeskujuks algusest peale.

Hobid/harrastused peale triatloni? Hetkel ei ole spordi kõrvalt hobideks aega, kuid vabal ajal meeldib looduses aktiivselt aega veeta.

 

Nimi: Grete Maria Savitsch

Vanus: 16

Klubi: Tabasalu Triatloniklubi

Treener: Lembit Pallas

Õppimine/töötamine: Tabasalu Ühisgümnaasium

Hooaja eesmärk: Hooaja eesmärgiks on teha edukad stardid rahvusvahelistel võistlustel Europe Triathlon Cupil Dnipros ja juuniorite EMil Kitzbühelis ning pääseda Alanyasse noorte EMile.

Triatloni võlu ja valu? Üks võlu on see, et triatloni puhul on tegemist mitmekülgse spordialaga ja kunagi ei hakka igav, sest treeningud on põnevad. Võlu on kindlasti ka see, kui võistlused õnnestuvad 100%. Eelmisel hooajal rõõmustasin Kose triatlonil saadud naiste üldvõidu üle. Mulle meeldivad sõbralikud ja sümpaatsed noored, kellega igapäevaselt koos triatloniklubis trenni teeme. Valuks on äkki rasked treeningud ja tehnilised probleemid võistlustel. Südamest loodan, et vigastused mind ei tabaks.

Kuidas sattusid triatloni juurde? Triatloni juurde sattusin täitsa juhuslikult. Alustasin ujumistreeningutega 4-aastaselt Reet Männiku juures Tabasalus. Triatloniklubiga liitusin tegelikult klubikaaslase Hanna-Liisa soovitusel, sest tema juba oli klubiliige. Ma olin juba ammu tahtnud proovida ujumise kõrvalt teisi spordialasid.

Kuhu tahaksid sportlasena jõuda, mida saavutada? Ma tahaksin tegeleda triatloniga veel pikki aastaid. Kindlasti on suureks sooviks esindada Eestit väärikalt rahvusvahelisel tasemel. Soov midagi saavutada kasvab aastatega ja hetkel on vara pikemaid ja põhjalikumaid eesmärke seada.

Kas sul on mõni eeskuju (iidol)? Jah, kindlasti, olen alati imetlenud meie esitriatleet Kaidi Kivioja ja hoian talle igal võistlusel pöialt. Kaidi on meie klubi üritusel külalisena kohal olnud ja vestlused Kaidiga on andnud mulle võimaluse temaga lähemalt tutvuda.

Hobid/harrastused peale triatloni? Peale triatlonitreeningute (ujumine, ratas, jooksmine ja suusatamine) meeldivad mulle ka teised spordialad, näiteks kergejõustik. Olen väga tulihingeline tugitoolisportlane ka ja vaatan kõiki spordisaateid ja -ülekandeid, mis võistlustest tehakse. Olgu see siis suvel või talvel.  Hea meelega teen käsitööd. Eriti meeldib mulle tikkida.

 

Merili-Mai Kivimets ja Grete Maria Savitsch stardivad Europe Triathlon Development tiimi koosseisus 5. juunil Dnipro Euroopa karikaetapil.