Singapuris peetud T100 Triathlon World Touri teisel etapil pälvis Eesti parim naistriatleet Kaidi Kivioja 9. koha. Esikoha teenis võimsa jooksuga austraallane Ashleigh Gentle.

Kahekilomeetriselt ujumisdistantsilt tuli esimesena veest välja inglanna Lucy Charles-Barclay, kes hoidis liidripositsiooni ka rattarajal. Kuigi vahepeal läks võistlust juhtima tema kaasmaalane Lucy Buckingham, siis lihaskrampide tõttu pidi ta hoogu veidi maha võtma. 18-kilomeetrisel jooksurajal näitas väga head kiirust Gentle, kes möödus Charles-Barclayst neli kilomeetrit enne finišit ja pälvis esikoha koguajaga kolm tundi, 44 minutit ja 23 sekundit. Charles-Barclay kaotas talle lõpuks ühe minuti ja 34 sekundiga.

Kolmandale kohale käis samuti tuline heitlus. Veest koos Kiviojaga välja tulnud hollandlane Els Visser sõitis end rattarajal kolmandaks ning suutis seda positsiooni finišini hoida, lõpetades ajaga 3:51.38. Kivioja oli ujumise järel 15. kohal, ent kerkis rattarajal üheksandale kohale. Finišisse jõudis eestlanna ajaga 3:56.54.

„Võistlesin täna üsna ettevaatlikult ja kannatlikult, aga see tasus ära. Kokkuvõttes tulin raskete tingimustega toime ja tegin korraliku soorituse,“ ütles Kivioja finiši järel. „Muidugi tahaks ja saaks alati paremini, aga hetkel olen selle võistluse ja tulemusega rahul.“

Pro klassi mehed on stardis pühapäeval Eesti aja järgi kell 10.15. Võistlusele saab kaasa elada Eurosport 1 ja @t100triathlon Youtube’i kanali vahendusel.