Kose triatlon oli CREO Eesti Triatloni kuues etapp, kus põhivõistlus peeti supersprindidistantsil (375m ujumist, 10km ratast ja 2,5km jooksu). Ilm oli suviselt palav ning veetemperatuuriks mõõdeti 26,4°C.

Kuna põhivõistlusel oli tuulessõit lubatud, siis oli see noortele hea võimalus suuremas grupis sõitmist praktiseerida. Supersprint on oma olemuselt kiire võistlus ning annab seetõttu eelise noortele. Meeste võistlusel oli rattasõidult tulles juhtgrupis üle kümne sportlase, mis tähendas põnevat heitlust jooksurajal. Paremuselt teist jooksuaega näidanud noored A vanuseklassi esindaja Rasmus Boisen (Ujumise Spordiklubi) võitis esimest korda Eesti Triatloni karikaetapi põhivõistluse. Rasmusele järgnesid juunior Kaspar Lepp (Tabasalu Triatloniklubi) ning lõpuspurdiga kolmanda koha kindlustanud noored B esindaja Arseni Loginov (Spordiklubi Yess).

Naiste võistlusel pakkus Merili-Mai Kivimetsale (Tabasalu Triatloniklubi) kuni jooksudistantsi alguseni tugevat konkurentsi noored A esindaja Grete Maria Savitsch (Tabasalu Triatloniklubi). Grete Maria tuli esimesena veest välja, tema kannul olid kohe noored B vanuseklassis võistlev Etriin Etverk (Vinni VAK) ja Merili-Mai. Rattasõidult tulid koos Merili-Mai ja Grete Maria. Merili-Mai tegi kiire vahetusala ning läks esimesena jooksma ning jooksurajal talle vastast ei olnud. Merili-Mai järel ületas teisena lõpujoone Grete Maria Savitsch ja kolmandana noored A esindaja Hanna-Liisa Värik (Tabasalu Triatloniklubi).

Võistluspäeva esimene start oli laste päralt. Lastedistantsiks oli 150m ujumist, 5km ratast ja 1,25km jooksu. Tüdrukute esikolmikusse kuulusid üldarvestuses kolmandana lõpetanud Adele Roop (Ujumise Spordiklubi), Karola Viinapuu (Audentes) ja Evamaria Albert (21CC Triatloniklubi). Poistest võitis Karl-Eric Ott, talle järgnesid Gerd Johan Lessing ja Jako-Kaur Ott (kõik Ujumise Spordiklubi).

Järgmine CREO Eesti Triatloni karikasarja etapp toimub 25. juulil Otepääl.