Hispaanias Madriidis peetud paratriatloni Euroopa meistrivõistlustel teenis Laura-Liis Juursalu S5 kategoorias kaheksanda koha, kogudes ühtlasi Pariisi paralümpiamänge silmas pidades olulisi World Triathlon reitingupunkte.

Kuna Madriidis oli vee pH tase ebasobiv, muudeti võistlus duatloniks, kus esmalt tuli joosta 2,5 kilomeetrit, seejärel sõita rattaga 19 kilomeetrit ja lõpuks veel joosta viis kilomeetrit. Euroopa meistriks krooniti inglanna Claire Cashmore ajaga 1:05.09. Hõbemedali sai kaela ukrainlanna Alisa Kolpakchy (1:05.27) ja pronksmedali prantslanna Gwladys Lemoussu (1:07.35). Juursalu finišeeris ajaga 1:19.18 ning pälvis kaheksanda koha.

„Alustasin esimest jooksu liiga hoogsalt, sestap olid rattadistantsil jalad täitsa pehmed,“ ütles Juursalu võistluse järel. „Rattaraja alguses oli kohe kerge tõus ka, kuhu otsa sain väga vaevaliselt. Vahetusalas ajasin kogemata naabri kasti ümber ja seejärel iseenda oma. Teises vahetusalas mässasin tossupaeltega. Viimases jooksus vaevlesin 3,5 kilomeetrit pistmistunde käes, aga kõige olulisem on see, et kogusin siit olulisi reitingupunkte.“

Pühapäeval on Madriidis kavas olümpiadistantsi Euroopa meistrivõistlused eliitklassidele, kus on stardis Kaidi Kivioja, Henry Räppo ja Johannes Sikk.