Itaalias Caorles alanud juunioride Euroopa karikasarja etapil sai Liis Kapten oma poolfinaalis 8. koha, millega tagas pääsu laupäevasele finaalvõistlusele. Meesjuunioride konkurentsis osalenud Gregor Rasva sai oma poolfinaalis 12. tulemuse.

Kuna Kapten kaotas ujumisdistantsil kiibi, siis tema erinevate alade aegu eraldi ei ole teada, küll aga andis koguaeg 29.44 eestlannale kaheksanda koha, mis tagas pileti finaali. Teises poolfinaalis oli kiireim Slovakkia triatleet Margareta Vrablova (29.05), edestades itaallannat Matilde Locatellit ja belglannat Eline Debeckerit.

„Täna läks väga hästi! Suutsin teha hea ujumise stardi ja realiseerisin end ka teistel aladel,“ ütles Kapten. „Kaotasinküll kiibi kohe alguses, aga see ei seganud. Keskendun nüüd homsele finaalile.“

Rasva ujus 300 meetrit ajaga 3.46, sõitis kümme kilomeetrit ratast ajaga 14.21 ning jooksis 1,9 kilomeetrit tulemusega 6.21. Koguaeg 26.35 andis esimeses poolfinaalis 12. koha. Finaali oleks viinud koht seitsme parema hulgas, millest jäi lahutama 31 sekundit.

„Ujumise start läks väga halvasti ja sellepärast tulin välja teises pundis,“ tõdes Rasva. „Õnneks võtsin tekkinud situatsioonist maksimumi. Olen rahul oma ratta ja jooksuga.“

Naisjuunioride finaalvõistlus peetakse laupäeval Eesti aja järgi kell 15. Caorles on võistlustules ka eliitmeeste konkurentsis võistlev Henry Räppo, kelle start on kell 19.30.