Jaapanis Miyazakis peetud triatloni maailma karika sarja etapil teenis karjääri esimese MK-võidu itaallane Gianluca Pozzatti. Naiste seas oli parim taanlanna Alberte Kjär Pedersen.

Miyazakis said triatleedid võistelda sprindidistantsil, kus esmalt ootas ees 750 meetrit ookeanis ujumist, seejärel 20-kilomeetrine tehniline, kuid sile rattarada ning seejärel kiire viiekilomeetrine jooksudistants. Sun Beach Hitotsuba rannas rivistus stardijoonele 60 sportlast. Esimesena tuli veest välja austraallane Oscar Dart, kellele järgnesid jaapanlased Jumpei Furuya ja Makoto Odakura, kes tahtsid kodupubliku ees kindlasti võita. 11-juhtgruppi kuulusid veel portugallane Ricardo Batista ja Suurbritannia triatleet Jack Willis. Rattadistantsil pidi võistluse mehhaanilise probleemi tõttu pooleli jätma favoriit Vadis Castro Fajardo.

Teise vahetusalasse jõudes pääses esimesena kahte ringi jooksma Takumi Hojo, kes püsis võistluse liidrina teise ringi alguseni. Seejärel möödus temast Pozzatti, kes läks oma teed. Pjedestaali madalamate astmete nimel käis tihe konkurents, kuid lõpuks jäi peale hispaanlane Alberto Gonzalez Garcia, kes kaotas itaallasele kuue sekundiga ja pronksi teenis portugallane Ricardo Batista, kes jäi võidust seitsme sekundi kaugusele. Neljanda koha teenis britt Jack Willis (+0.14) ja viienda kohaga pidi leppima Hojo (+0.21).

„Ausalt öeldes olen sõnatu. Mu senine parim tulemus MK-etapilt oli seitsmes. See on suur edasiminek. Ma ei tahtnud viimasel 200 meetril selja taha vaadata, kuna teadsin, et Alberto tuleb võimsa hooga ja ta on väga tugev jooksja. Imeline!“ ütles Pozzatti finišis.

Naiste seas pälvis esikoha taanlanna Alberte Kjär Pedersen ajaga 1:00.43. Ta pani oma paremuse maksma tugeva jooksuga, jättes teiseks itaallanna Ilaria Zane (+0.12) ja kolmandaks Suurbritannia triatleedi Olivia Mathiase (+0.13), kes näitas päeva parimat ujumisaega.

„Ma olen nii õnnelik,“ rõõmustas Pedersen finišis. „Raske oli võistelda number ühega, aga ma tõesti tahtsin võita. Olin küll närviline enne jooksu, sest ma ei ole end treeningutel viimasel ajal hästi tundnud, aga täna oli jooksukiirus olemas ning keegi ei suutnud mu tempole vastu panna. Võit andis mulle juurde enesekindlust . Ma olen väga õnnelik!“

Järgmine MK-etapp peetakse 13. novembril Tšiilis Vina del Maris, kus on stardis ka Kaidi Kivioja ja Henry Räppo.