Triatloni maailmameistrivõistluste sarja etapil Jaapanis Yokohamas võidutsesid Suurbritannia triatleedid Georgia Taylor-Brown ja Alex Yee.

Võimsa jooksu teinud Taylor-Brown edestas ajaga 1:51.44 teiseks tulnud prantslannat Leonie Periault’d kuue ja kolmandana finišeerinud olümpiavõitjat Flora Duffyt 11 sekundiga. Yokohamas oli stardijoonele tulnud üle 40 naise ja peale kaheaastast koroonaviiruse pandeemiat tundus kõik justkui jälle normaalne.

Stardi hetkeks oli ilm sombune ja hall, kuid peale tugevat vihmasadu otsustati rattarajal välja jätta tehnilisemad lõigud. Ujumisdistantsil võtsid esimesed positsioonid kohe sisse Duffy, hollandlanna Maya Kingma, austraallanna Natalie Van Coevorden ja prantslanna Emma Lombardi. Peale avaala moodustus 12-liikmeline juhtgrupp ning märgadel tänavatel võeti kohe hoog üles. Teise ringi lõpus kukkus Laura Lindemann, kellega koos leidsid end asfaltilt prantslanna Cassandre Beaugrandi ja Van Voevordeni. Edasine rattadistants läbiti pigem ettevaatlikult. Jooksurajal ei saanud keegi vastu Taylor-Browni võimsale sooritusele.

„Ma tahaksin öelda, et võit tundub imeline, aga tegelikult on see tõeliselt valus. Raske on tagasi olla, see on olnud pikk teekond. Ma olen hiljuti võistelnud Arena Mängudel, aga siin oli distants kordades pikem. Jooksin tugeva tempoga, sest mõtlesin, et mul pole midagi kaotada. Ma andsin endast kõik ja edaspidi kannan jälle favoriidi koormat,“ tunnistas Taylor-Brown peale finišit.

Meeste võistlusel peeti maha tuline võitlus olümpia medalistide Yee ja uusmeremaalase Hayden Wilde vahel. Õlg-õla kõrval joosti kümme kilomeetrit, kuid lõpus leidis britt teise käigu ja noppis MM-sarja esimese etapi võidu. Kolmanda koha pälvis prantslane Leo Bergere.

Eliitmeeste stardiks oli õhu- ja veetemperatuur kerkinud, mis lõi kaardid kohe algusest segamini. Ujumisel näitas võimsat etteastet prantslane Vincent Luis. Rattarajale suundus ta koos Dorian Coninxiga, edestades Yeed ja Wilde’i 40 sekundiga. Suur grupp püüdis aga esimese duo üsna ruttu kinni ning peale rattadistantsi tuli vahetusalasse korraga 35 meest. Esimesena pääses jooksma sakslane Jonas Schomburg. Õige pea tulid tagant Yee ja Wilde ning ükski teine sportlane nende tempole vastu ei pidanud.

„Ma olen tulemuse üle väga õnnelik. Pean veel mõne asja kallal tööd tegema, aga alati on positiivne hooaja esimesel võistlusel võidutseda. Kiidan ka Haydeni võimsa jooksu eest,“ ütles Yee.

MM-sarja järgmine etapp toimub 11.-12. juunini Inglismaal Leedsis

Fotod: Janos M. Schmidt, Tommy Zaferes | World Triathlon