Triatloni maailmameistrivõistluste sarjaga tehti algust Abu Dhabis, kus oma esimesed võidud pälvisid Suurbritannia sportlased Beth Potter ja Alex Yee.

Peale väga head ujumist kuulus Potter rattarajal kuueliikmelisse gruppi. Viis kilomeetrit enne teist vahetusala sõitis ta koos tiimikaaslase Sophie Coldwelliga aga konkurentidelt eest. Otsustava võiduliigutuse tegi Potter jooksuraja viimasel tõusul. Tema võiduajaks mõõdeti sprindidistantsil 57 minutit ja 56 sekundit. Coldwell sai teise koha, kaotades kaasmaalannale 18 sekundiga ning kolmandana finišeeris ameeriklanna Taylor SPivey (+0.31).

„Esimesel võistlusel on kõik veidi tundmatu, aga ma olen saanud hästi treenida ja Johnny (Brownlee) saatis mulle eile õhtul sõnumi, et ma võidan. Ma ei suutnud teda uskuda. Ma olen sel aastal lisaks füüsilisele poolele teinud tööd ka vaimuga. Tunnen end palju rahulikuma, positiivsema ja agressiivsemana, kui ma võistlen,“ ütles Potter.

Yee tuli veest välja 30 sekundit peale liidreid, kuid püüdis nad kinni rattadistantsi esimeses pooles. Tugeva jooksuga pani ta oma paremuse lõplikult maksma. Yee võiduajaks mõõdeti 52 minutit ja 53 sekundit. Teise koha pälvis portugallane Vasco Vilaca (+0.06) ja kolmanda brasiillane Manoel Messias (+0.13).

„Tulin võistlema igasuguste ootusteta, sest usun, et kui ma naudin seda, mida ma teen, siis tulevad ka parimad tulemused. Hea on olla tagasi taas võistlusradadel. Tahtsin näha, kuidas viimaste nädalate treeningud Austraalias on mõjunud ja tuleb välja, et hästi. Ma tundsin end täna väga hästi,“ ütles Yee.

Maailmameistrivõistluste teine etapp toimub 13.-14. maini Jaapanis Yokohamas.