Suurbritannias Leedsis toimunud MM-sarja teisel etapil pälvis naiste seas esikoha prantslanna Cassandre Beaugrand ja meeste hulgas uusmeremaalane Hayden Wilde.

Enne finišit veel kümne sekundi pikkust karistust kandma pidanud Beaugrand pälvis sprindi distantsil esikoha ajaga 59 minutit ja kolm sekundit. Võit oli magusaks revanšiks eelmise etapi katkestamise eest, kus prantslanna kukkus rattarajal. Teise ja kolmanda koha said inglannad Georgia Taylor-Brown ja Sophie Coldwell, kes kaotasid võitjale vastavalt üheksa ja 12 sekundiga.

Beaugrand tuli seejuures 750 meetri pikkuse ujumise järel veest esimesena välja, talle järgnesid olümpiavõitja Flora Duffy, Taylor Spivey ja Vittoria Lopes. Peale vahetusala asendus Lopez Coldwelliga ning neljakesi hakati jälitajate ees vahe kasvatama. Coldwell ja Spivey tegid niiviisi tempot, et esmalt jäi 20-kilomeetrisel rattadistantsil maha Beaugrand ja seejärel Duffy. Viiekilomeetrisel jooksurajal noorele Prantsusmaa tähele aga enam vastast ei olnud ja nii teeniski ta magusa võidu.

„Ausalt öeldes ei suuda ma võitu uskudagi. Ma olin selle võistluse jaoks väga pühendunud, sest ma teadsin Yokohamas, et olen heas vormis, aga kukkumine rikkus mu võistluse. Ma tahtsin võitu nii väga, et jätkasin töö tegemist ja nüüd see kõik tasuski end ära. Mul on väga hea meel, et võitsin,“ ütles Beaugrand.

Meeste klassis pälvis esikoha  Wilde tulemusega 53.18. Prantslane Leo Bergere kaotas uusmeremaalasele kümne ja sakslane Lasse Lührs 20 sekundiga. Wilde jõudis seejuures MM-sarjas pjedestaalile esmakordselt karjääri jooksul.

Ujumise järel võttis liidripositsiooni ungarlane Mark Devay, kellele järgnesid Miguel Hidalgo, Bergere, Vincent Luis, Pierre Le Corre ja Tom Richard. Ühiselt hakati tehnilisel rattarajal tööle, et vahet järgmise grupiga kasvatada. Taga pool kukkusid Alex Yee, Jonny Brownlee ja Dylan MCollough. Rattadistantsi lõpuks võis arvata, et võidu jagavad ilmselt omavahel Luis ja Bergere, kuid kahekordne maailmameister luges ringe valesti, mistõttu Bergere sai jooksma minnes omale edumaa. Vaatamata sellele näitas uskumatut kiirust Wilde, kes prantslase kinni püüdis ja võidu endale napsas.

„Mul on kahetised emotsioonid,“ ütles Wilde finišis. „Tahan vabandada Brownlee, Yee ja McCulloughi ees esmalt. Minu õlapuutest nad kukkusid, aga seda ei saanud vältida ja nii võistlus käib. Ma arvasin, et ma raiskasin end rattarajal liigselt, et Luisi ja Bergeret püüda, aga tuli välja, et mitte.“

Teatevõistluses sai esikoha Saksamaa, edestades Suurbritanniat ja Prantsusmaad. MM-sarja kolmas etapp toimub 24.-26. juunini Kanadas Montrealis.