Nädalavahetusel peeti Jaapanis Yokohamas triatloni maailmameistrivõistluste sarja teine etapp, kus võidutsesid inglanna Sophie Coldwell ja uusmeremaalane Hayden Wilde.

Coldwellile tõi karjääri esimese MM-sarja etapivõidu suurepärane jooks vihmasajus, mille ta tegi väga hea ujumise ja võimsa rattasõidu järel. Inglanna koguajaks mõõdeti 1:53.32, millega ta edestas 17 sekundiga mehhiklannat Rosa Maria Tapoa Vidalit ja 30 sekundiga ameeriklannat Taylor Knibbi.

„Ma püüan mitte nutma hakata, see on nagu unenäos,“ ütles Coldwell. „Mul on olnud väga head treeningud Austraalias ning seejärel võistlusblokk Abu Dhabis. Nüüd siin loksusid kõik tükid paika ja seda ei juhtu tihti. Ma olen sõnatu. Sellel aastal on väga oluline roll olümpiamängude kvalifikatsioonil ja Suurbritannia triatleet ei ole ses mõttes lihtne olla. Meil on väga palju tugevaid naisi. Loodetavasti aitab see tulemus mind nüüd OM-ile sammu lähemale.“

Meeste konkurentsis võidutses uusmeremaalane Hayden Wilde ajaga 1:42.13. Austraallane Matthew Hauser kaotas talle nelja ja portugallane Vasco Vilaca viie sekundiga.

„Abu Dhabi etapil oli mul mehhaaniline probleem ja mul ei olnud võimalust näidata, milleks ma võimeline olen. Seega panin kõik panused sellele võistlusele,“ ütles Wilde. „Ma tegin suurepärase ujumise ja ma ei suutnud ise ka uskuda, et nii hästi läks. See aitas mul saada ülejäänud võistluseks väga hea positsiooni.“

Ühtki eestlast Yokohamas ei võistelnud. MM-sarja kolmas etapp peetakse 27.-28. mail Itaalias Cagliaris.