Nädalavahetusel selgitatakse Kuressaares välja Eesti meistrid duatlonis, Valencias Euroopa meistrid triatlonis ning Dolomiitides Euroopa meistrid krosstriatlonis ja -duatlonis.

Laupäeval toimub juba 26. Saaremaa duatlon, mis ühtlasi on noorte triatleetide Kristjan Raiendi ja Jaan Pehki mälestusvõistlus. Saaremaa duatloniga pannakse punkt CREO Eesti Triatloni karikasarjale. Seoses Vabariigi Valitsuse korraldusega tuleb staadionile pääsemiseks valmis olla tõendama enda vaktsineeritust COVIDi vastu või COVIDi läbipõdemist viimase 180 päeva jooksul või esitama negatiivse testi. Kohapeal ei ole võimalik ennast testida. Võistluse korraldaja palub varuda aega, sest  ligipääs võistluskeskuse parklasse on võistluse ajal osaliselt häiritud. Saaremaa duatlon kuulub ka Spordinädala ürituste kavva.

Hispaanias Valencias selgitatakse nädalavahetusel välja triatloni Euroopa meistrid. Eliidil on tegemist standarddistantsi võistlusega ning vanusegrupi võistlejad saavad osaleda nii sprindi- kui ka standarddistantsi Euroopa meistrivõistlustel. Eestlastest on ainsana stardis eliidis võistlev Henry Räppo. Henry stardib Eesti aja järgi kell 19:00 ja võistlust saab jälgida www.triathlonlive.tv

Krossduatloni Euroopa meistrivõistlused peetakse täna Itaalia Dolomiitides ning samas kohas toimuvad pühapäeval krosstriatloni Euroopa meistrivõistlused. Eestlasi sel aastal krosstriatloni ega krossduatloni Euroopa meistrivõistluste stardis ei ole.

 

Fotod: Jüri Suurkivi, MTÜ Stamina Spordiklubi, Valencia triatlon, XTERRA