Laupäeval osales Kaidi Kivioja IRONMAN 70.3 Lanzarotel ning saavutas seal 4. koha. Lanzarote on tuntud raske rajaprofiili poolest ning tegu oli Kaidi jaoks alles kolmanda poolpika triatloniga.

Kaidi kokkuvõte võistlusest: “Olen pigem pettunud, aga pean olema kannatlikum. Sellel distantsil on palju pusletükke, mis kokku peavad langema, et teha hea võistlus. Seekord toitumisega probleeme ei olnud, aga kuna rattas powermeeter ei hakanud tööle ja tunne oli hea ning sõitsin mentaliteediga, et esimene on vaja kätte saada, pingutasin ilmselt ratta esimesel ringil üle. Viimasel tõusul kärises vahe liidritega suuremaks. Jooksu alguses oli tunne isegi üsna hea, aga teises pooles vajusin palju ära. Rada oli raske ja võistlus pikk ja ma ei ole veel piisavalt nii pika distantsi ettevalmistust teinud. Nüüd olen valmis puhkuseks!” Naistest võitis sakslanna Anne Haug ning meestest eelmisel aastal IRONMAN 70.3 Tallinna võitnud taanlane Daniel Bækkegård.

Henry Räppo võistles Barcelonas toimunud Euroopa karikaetapil. Võistlus peeti sprindidistantsil ning Henry lõpetas võistluse 39. kohaga. Ujumine toimus kalipsota, ratta- ja jooksurada kulgesid tasasel ning mittetehnilisel rajal. Võistluse võitis hispaanlane David Castro Fajardo, naiste kiireim oli sakslanna Nina Eim.

Henry oma võistlusest: “Hooaja viimase triatloni võistluseks ettevalmistus ei olnud kõige sujuvam. Nädala alguses olin hädas tugevate kōhuvaludega, aga võistluspäevaks olin juba üsna terve. Ujumises sain hea stardi ja ka veest väljusin tavapärases kohas. Kohe moodustus suur grupp, ette jäi 11-meheline väiksem punt. Neile me järele ei saanud ja kogu rattadistants oli rahulik. Oli arvata, et tuleb jooksuvõistlus. Jooksurajale läksin julgelt peale – natuke isegi liiga uljalt, sest teises pooles hakkasin järjest rohkem ära vajuma. Tulemusega rahul ma ei ole, aga võistlusest õppida on palju.”

Keilas peeti uue hooaja esimene “Uju ja jookse” etapp. Ujuti Keila Tervisekeskuse basseinis ning joosti Keila Kooli staadionil. Starti olid oodatud 7-19 aastased võistlejad. Laste E, D ja C klassil tuli ujuda 150m ja joosta 1000m. Kogu distantsi kiireimad olid Adeele Roop ja Jako-Kaur Ott Ujumise Spordiklubist. Noored B võistlejatel oli vaja läbida 200m ujumist ning 1500m jooksu. Sel distantsil olid kiireimad Etriin Etverk Vinni VAKist ja Karl-Eric Ott Ujumise Spordiklubist. Kõige vanematel, noored A ja juunioritel, ootas läbimist 300m ujumist ja 2000m jooksu. Distantsi kiireimad olid Hanna-Liisa Värik ja Oskar Hein Tabasalu Triatloniklubist.

“Uju ja jookse” teine etapp toimub 7. novembril Tartus.

 

Fotod: Kaidi Kivioja erakogu ja Mallor Malmre