2024. aasta suvel Pariisis peetavatel olümpia- ja paralümpiamängudel on triatleetidel võimalus võistelda südalinnas. Start ja finiš on Pont Alexandre III sillal. Võistlusrada on tehniline, mis tagab unikaalse kogemuse nii sportlastele kui publikule ja televaatajatele. 

Pont Alexandre III silla juurde paigaldatakse ujuvpontoon, mis annab tuhandele pealtvaatajale võimaluse triatleetidele stardis, finišis ja vahetusalades kaasa elada. Võistlustrass läheb mööda mitmest monumendist ja vaatamisväärsusest. Ujumine toimub Seine’i jões, ratta- ja jooksurada viib triatleedid aga Grand Palais’, Petit Palais’, rahvusassamblee, Orsay muuseumi, Champs-Elysees’ avenüü, Montaigne’i avenüü, Quai d’Orsay, Quai Anatole-France kai ja Boulevard Saint-Germaini juurde. Võistlusrada on keeruline ja nõuab sportlastelt häid tehnilisi oskuseid. Pealtvaatajatel on võimalus triatleetidele elada kaasa kogu raja ulatuses tasuta.

Pariisi olümpiamängude rajakaart

Pariisi olümpiamängude raja testvõistlused peetakse 17. – 20. augustini 2023. Seejuures proovivad korraldajad läbi ujuvpontooni ja muude keeruliste konstruktsioonide paigaldamise ja demonstratsiooni.

Pariisi olümpiamängude teatevõistluse rajakaart

Olümpiamängudel peetakse individuaalvõistlused 30. ja 31. juulil 2024 algusega kell 8. Starti on oodata 55 mees- ja 55 naistriatleeti. Tiitlikaitsjad on Kristian Blummenfelt ja Fora Duffy. Nädal hiljem, 5. augustil 2024 asuvad kell 8 võistlustulle 18 segateatetiimi, kuhu kuuluvad kaks meest ja kaks naist. Tokyo olümpiamängudel võidutses selles formaadis Suurbritannia koondis. Paralümpiamängudel on triatleetide võistluspäevad 1. ja 2. septembril. Pariisi tänavatel võistlevad kuues erinevas kategoorias 120 paratriatleeti.

Pariisi paralümpiamängude rajakaart