Triatloni ja duatloni hooaeg on selleks aastaks lõppenud. Õige pea tunnustatakse parimaid ja on aeg vaadata tagasi tublide harrastajate hinnangule oma võistlustele CREO Eesti Triatloni karikasarjas. CREO Eesti Triatloni karikasarja kuulusid kaks duatloni (Jõulumäe ja Saaremaa) ning kaheksa triatloni (Järva-Jaani, Valgjärve, Viljandi, Valga, Kose, Otepää, Elva, Karksi-Nuia).

Vaatamata keerulisele aastale on paljud võistlejad tänulikud korraldajatele, et nad olid valmis võistlusi korraldama ja pakkuma võimalust ennast proovile panna. Ka meie lõunanaabrid lätlased on avaldanud tänu Eesti triatlonivõistluste korraldajatele ning loodavad uuel hooajal taas meie võistlustest osa saada.

CREO Eesti Triatloni karikasarja kuulus palju erinevaid võistlusi, millest igaühel oli oma eripära. Jaagul õnnestusid tehniliste rattaradadega Jõulumäe duatlon ning Valgjärve triatlon. Paljude osalejate jaoks oli Jõulumäe duatlon hea test hooajale ning pakkus head emotsiooni. Anna Helene: “Jõulumäel sai tehtud väga hea tulemus, mis andis positiivse tunde terveks hooajaks.”

Harrastajatele pakkus head emotsiooni ka Järva-Jaani triatlon. Võistleja Priit: “Järva-Jaanis sain oma vanuseklassis poodiumile ja jäin väga rahule nii rattasõidu kui ka jooksmisega.” Ka Reinul oli Järva-Jaani triatlon hooaja parim võistlus: “Suutsin nii ennast kui ka konkurente üllatada Järva-Jaani triatlonil. Ujuda sai omas rütmis ning ratas ja jooks tuli suht kergelt – jõudsin lõpuni pingutada. Oma vanuseklassis õnnestus esimeseks tulla.”

Otepää, mis justkui on loodud triatloni korraldamiseks ja sinna on alati hea võistlema minna, pakkudes raskemapoolset rada, jääb paljudele eredalt meelde. Zinaida võtab hästi Otepää võistluse kokku: “Minu kõige paremini õnnestunud CREO Eesti Triatloni karikasarja võistlus oli Otepääl. Tulemus on kõige tagasihoidlikum kõikidest etappidest ja see ei olnud personal best olümpiadistantsil. Aga see õnnetunne, mida ma kogesin ujudes Pühajärvel, jääb minuga järgmise hooajani. Lõbus trepijooks vahetusalasse. Minu lemmikrattasõit kuppelmaastikul. Jooks Pühajärve pargis, kus oli nii palju kaasaelajaid. Kõik kokku tegi selle võistluse eriliseks. Ja kindlasti kõige ilusam medal!”

Osalejad märkisid, et õppida on igalt võistluselt. Ander Markus: “Eks igalt võistluselt jäi midagi kripeldama, aga vast kõige rohkem jäin rahule Karksi-Nuia etapiga, kuna peale ebaõnnestunud ujumist suutsin rattas ja jooksus enda potentsiaali ära rakendada ja vanuseklassi võidu võtta. Saaremaa duatloni EMV võib ka enam-vähem rahule jääda.”

Vahel juhtub, et võistlus ei lähe nii, nagu oled ise lootnud ja soovinud. Sooritusele võib pitseri jätta mõni tehniline probleem, ilmastikuolud, vale toitumisplaan ning palju muid faktoreid. Võistlejate tagasisidest jäi kumama, et Valga triatlon, kus peeti ka Eesti meistrivõistlused, oli sel korral komistuskiviks paljudele. Jaagu jaoks olid Valgas rasked ilmaolud. Priitu vedas Valgas alt tehnika ning valesti valitud jooksujalatsid. Nimelt kasutas ta mittetraditsioonilisi jooksutosse (Xero sandaalid), mis muutusid keha jahutamisveest libedaks. Ander Markus Valga triatlonist: “Kindlasti Valga EMV. Võistluse rikkus ilmselt juba stardikorraldus, kus pidime juuniorite vanuseklassi võistlejatena startima peale põhiklassi võistlejaid ja seega tuli neist üle hakata ujuma. See võttis väga palju energiat ja aega juba ujumises ära. Rattas ei suutnud konkurenti maha raputada ja jooksus tema vastu jõudu enam ei olnud.”

Anna Helene jaoks oli kõige ebaõnnestunum võistlus Kose triatlon, kus tal ei õnnestunud korduvate püüdluste kiuste numbrikummi peale saada. See tähendas kõvasti pingutamist ratta- ja jooksurajal. Rein ootas endalt enamat Saaremaa duatlonilt: “Paremat tulemust lootsin tegelikult Saaremaa duatlonilt, aga eks ta väikse vigastuse nahka läks. Tegelikult natuke oma lollus ka – eelmine nädal sain Tartu rattamaratoni pikal distantsil väikse lihasevigastuse ja ilmselt ei taastunud Saaremaks ära. Powerit duatloni lõpuni ei jätkunud. Kokkuvõttes sel aastal II koht vanuseklassis 50-54 ja ausalt öeldes ise nii head kohta ei oodanud!”

Võistlejad ootavad väga nii uusi võistluspaiku kui ka vanu tuttavaid radasid. Kõik tagasiside andnud võistlejad on tänulikud korraldajatele, kes on võtnud vaevaks nende nimel pingutada. Uus hooaeg laseb ennast veel veidi oodata ning see annab karikasarjas osalejatele võimaluse rahulikult treenida.

Aitäh, CREO Eesti Triatloni karikasarja korraldajad! Aitäh, võistlustel osalejad! Kohtumiseni uuel hooajal!

 

Fotod: Jüri Suurkivi, sportlaste erakogu ja Eesti Triatlon