Põhjamaade triatloniliidud ühendasid jõud, et korraldada 2024. aastal Põhjamaade Triatloni Karikasari. Kolm etappi viiakse läbi Soomes, Eestis ja Taanis.

Esimene etapp toimub 8. juunil Soomes Kuusijärvi Vantaas, teine 28. juulil Eestis Otepääl ja kolmas 14. septembril Taanis Aarhus. Eelkõige on uus võistlussari loodud juunioridele ja noored B klassile pakkumaks võimalust võistelda tihedamas konkurentsis, kuid osavõistlused on avatud kooskõlastusel korraldajatega ka kõikidele vanematele sportlastele, kes on sündinud 2004. aastal või varem.

“Olla osa Põhjamaade Triatloni Karikasarjast on tõeliselt märkimisväärne samm Eesti Triatloni arengus,” ütles Eesti Triatloni president Indrek Hääl. “Võistlussari lähendab meie koostööd ja tugevdab suhteid Põhjamaade riikidega. Tõotab tulla vägagi põnev hooaeg meie sportlastele nii Eestis kui välismaal.”

Karikasarja üldarvestuses peetakse paremusjärjestust World Triathlon süsteemi järgi, kus võitja teenib 150 punkti ja iga järgmine koht 7,5% vähem. Parima kogusummaga sportlane võidab.