Mallorca saarel Alcudias peetud Ironman 70.3 võistlusel pälvis Rinel Pius PRO klassi meeste konkurentsis 23. koha koguajaga 4:16.11.

Pius ujus 1,9 km ajaga 22.23 ning tuli veest välja kaheksandal kohal. 90 km ratast sõitis ta ajaga 2:27.40 ning poolmaratoni jooksis ajaga 1:20.36. Kaotust võitjale, sakslasele Nicolas Mannile (3:49.19) kogunes 26 minutit ja 51 sekundit.

„Lõppkohaga jäin rahule, kuna see on nüüd minu parim koht pikal distantsil,“ ütles Pius. „Üleüldiselt päeva sooritusega nii rahule ei jäänud. Ujumisega jäin, sest seal oli hea tunne ja sain end hästi positsioonerida esimesse gruppi. Ratta ja jooksuga nii rahule ei jäänud, sest treeningutel olen end paremini tundnud.”

„Ratta teine pool oli hea, kui sain 50-90 km sõita neljases pundis ja hoida oma võimsust, aga esimese poolega ei teinud seekord midagi head ja andsin ujumisest saadud hea koha ära,“ jätkas Pius. „Iseenesest oli rattarada päris äge– üsna tõusurikkas ehk 850 tõusumeetriga ning sai ka palju serpentiinides laskuda. Jooks oleks võinud olla lihtsalt natuke kiirem, kuna sarnaselt rattale on treeningutel olnud palju parem seis, aga täna see võistlusel ei väljendunud.“

PRO klassi naiste parim oli inglanna Emma Pallant-Browne ajaga 4:14.21.