Kaua oodatud Eesti Triatloni Liidu karikasari saab alguse 22. mail Jõulumäe duatloniga. Sel hooajal kuulub karikasarja kümme etappi, millest kaheksa on triatlonid ja kaks duatlonid. Distantse on erinevaid ning nende seast leiab igaüks omale sobiliku.

Jõulumäe Tervisespordikeskuses toimub lisaks Eesti Triatloni Liidu karikasarja avaetapile ka Balti karikasarja teine etapp. Balti karikasarja hooaeg sai alguse juba 24. aprillil Leedus.

Juunikuus jätkub karikasari kolme triatloniga: Järva-Jaanis ning Viljandis on võimalik end proovile panna sprindidistantsil ning Valgjärvel supersprindi distantsil. Juuli esimesel nädalavahetusel selgitatakse triatloni Eesti meistrid välja taaskord Valgas, kus sel aastal on uuendusena avatud absoluutklass, kuhu on oodatud osalema 2003. aastal ja varem sündinud sportlased. Absoluutklassis osalejad karikasarja punkte ei saa. Juulis on võimalik võistlelda koguni kahel standarddistantsil, sest lisaks Valgale toimub ka Rummu karikaetapp standarddistantsil. Rummus toimuvad ka triatloni Baltimaade meistrivõistlused. Nende kahe võistluse vahele jääb Kose triatlon, mis toimub supersprindi distantsil. Karikasarja viimased kaks triatlonietappi toimuvad Elvas ja Karksi-Nuias sprindidistantsidel ning sarjale pannakse punkt septembri lõpus Saaremaa duatlonil, mis on ühtlasi Eesti meistrivõistlused.

Eesti meistrivõistlustel Valgas ja Saaremaal teenitakse karikasarja punkte koefitsiendiga 1,5. Kümnest etapist läheb karikasarja arvestuses kirja seitsme parema etapi tulemused.

Mõnusaid elamusi Eesti Triatloni Liidu karikaetappidel ning kohtumiseni avaetapil Jõulumäel!