Sel nädalavahetusel on välismaal võitlustules mitmed Eesti triatleedid. Johannes Sikk, Armin Angerjärv ja Rinel Pius on stardis üliõpilaste maailmameistrivõistlustel, Kevin Vabaorg ja Toomas Loho täispika triatloni Euroopa meistrivõistlustel ja Kaidi Kivioja MK-etapil.

Üliõpilaste maailmameistrivõistlused triatlonis toimuvad tänavu Brasiilias Maceios. Sikk, Angerjärv ja Pius võistlevad sprindidistantsil, mis tähendab 750 meetrit ujumist, 20 kilomeetrit rattasõidu ja viis kilomeetrit jooksmist. Üliõpilaste MM toimub iga kahe aasta tagant, kuid koroonaviiruse pandeemia tõttu jagati triatlonis viimati medalid välja 2018. aastal Rootsis Kalmaris. Eliitmeeste stardis on 51 triatleeti.

Hollandis Almeres toimuvatel täispika triatloni Euroopa meistrivõistlustel asuvad laupäeval M Pro klassis starti Vabaorg ja M45-49 vanuseklassis Toomas Loho. Vabaorg pääseb 3,8 kilomeetrit ujuma Eesti aja järgi kell 8:10, Loho aga 8:30. Eliitmehi on stardis 35 ja M45-49 klassi võistlejaid 13.

Pühapäeval asub MK-etapil Tšehhis Karlovy Varys starti Kaidi Kivioja. Võistlus algab Eesti aja järgi kell 11. Kolm aastat tagasi lõpetas Kivioja sellel MK-etapil 18. kohal, neli aastat tagasi aga teisena.