Pühapäeval stardivad Johannes Sikk ja Armin Angerjärv triatloni Euroopa karikaetapil Türgis Yenisehiris.

Sikk ja Angerjärv asuvad võistlustulle kell 16.30 ning neile on võimalik kaasa elada otsepildi vahendusel siit: https://triathlonlive.vhx.tv/videos/2022-europe-triathlon-cup-yenisehir-men

Eliitmeeste klassis on stardinimekirjas 73 triatleeti. Võisteldakse sprindidistantsil ehk ujutakse 750 meetrit, rattaga sõidetakse 20 kilomeetrit ja joostakse viis kilomeetrit. Stardis on teiste seas 2018. aasta juunioride ja 2021. aasta U-23 vanuseklassi maailmameister  Csongor Lehmann, tänavu Aasia duatloni meistrivõistlustel võidutsenud Ayan Beisenbayev ning 2017. aasta sprindi- ja standarddistantsi Euroopa meister Joao Pereira.

“Türgis oleks eesmärgiks punkte koguda,” ütles Angerjärv enne starti. “Kukkusin eelmisel nädalavahetusel rattaga, aga see ei ole kindlasti hetkel takistuseks ning tunne on päris hea. Ujumises sooviks saada punti ning rattas samuti. Jooksus annad nagunii kõik, mis alles on. Kokkuvõttes tahaks teha hea võistluse, kus kõik tuleks hästi välja ning saaks ise rahule jääda.”

“Võistluse eel on põnevus suur ja teadmatus ka. Loodan, et treeningperioodil tehtud edasiminek kandub samuti võistlustulemusse,” rääkis Sikk. “Peamine eesmärk on saada ITU rankingu punkte ja kui oma asjadega kenasti hakkama saan, siis peaks see olema tehtav.”

Naised alustavad kell 14 ning neile saab kaasa elada otsepildis siit: https://triathlonlive.vhx.tv/videos/2022-europe-triathlon-cup-yenisehir-women

Nais- ja meesjuuniorid võistlevad laupäeval.