Portugalis Alhandras toimunud Euroopa karikaetapil teenis Johannes Sikk eliitmeeste seas 41. ja Hanne Grete Hanvere eliitnaiste hulgas 49. koha.

Sprindidistantsil peetud võistlusel mõõdeti Siku koguajaks 52 minutit ja 37 sekundit. Esikoha teenis prantslane Maxime Hueber-Moosbrugger ajaga 50.57, edestades itaallast Sergij Polikarpenkot nelja ja ungarlast Gergely Kissi viie sekundiga.

“Ujumises mängis stardikoht üsna suurt rolli ja esimesed võtsid ühelt poolt kõik kohad täis. Jões oli ka päris korralik vool. Ujumine ise oli keskmine ning veest tulin pigem tagumises otsas välja, aga ei midagi hullu,” rääkis Sikk peale võistlust. “Esimesest vahetusalast välja minnes sattusin sekeldustesse, kui konkurent jooksis mu rattale sisse. Ratas kukkus käest ning pidin sellele järgi minema. Lisaks oli kett maha tulnud. Liiga palju aega sinna õnneks ei kaotanud. Rattas sain teise gruppi ja kogu sõidu vältel olid kõik grupid väga pikaks venitatud ning palju passimist ei olnud. Sõidu lõpuks saime ca 40-liikmelise juhtgrupiga vahe umbes kümne sekundi peale. Siiski oli selle jagu jooksus raskem eest poolt konkurente kätte saada. Jooksuga arvan, et võin rahule jääda, sest ei tõmmanud alguses kinni ning suutsin ka oma positsiooni parandada.”

Hanvere ületas lõpujoone ajaga üks tund, neli minutit ja viis sekundit. Esikoha teenis sakslanna Finja Schierl ajaga 57.11, talle järgnesid hollandlanna Barbara De Koning (+0.04) ja taanlanna Anne Holm (+0.09).

“Tegemist oli minu esimese täiskasvanute Euroopa karikaetapiga ning seetõttu ma endale liiga kõrgeid ootuseid ei seadnud. Ujumisdistants kahjuks eriti hästi ei õnnestunud ja sealt edasi üritasin lihtsalt tekkinud olukorrast parima võtta,” ütles Hanvere. “Ratast jäin juba sõitma viimase grupiga ning kohta parandada ei õnnestunud. Esimene kogemus täiskasvanute klassis võistlemisest on nüüd olemas ning edaspidi teab, millist taset oodata.”