Laupäeval, 30. märtsil 2024 peetakse Tallinnas (Workland Vabaduse; Pärnu mnt 12) kõikidele treeneritele, sportlastele, harrastajatele ja spordihuvilistele täiendkoolitus teemal “Sporditoitumine”. 

Koolituse kava:

10.00-11.30 Üldine sporditoitumine, sh vedeliku tarvitamine. Koolitusel on fookus vastupidavusspordialal.

11.30-11.45 Sirutuspaus

11.45-13.15 Madal energia saadavus, sh kehakoostise muutmine (millal, kuidas jne). Toidulisandid.

Koolituse läbinud õppija:

1. oskab kirjeldada toitumise rolli sportlikus sooritusvõimes
2. on teadlik vastupidavusalade sportlaste toitumispõhimõtetest ning oskab valida sportliku soorituse toetamiseks sobivaid toite
3. teadvustab madala energia saadavuse mõju sportlikule sooritusvõimele
4. hindab kriitiliselt toidulisandite vajadust ning oskab orienteeruda nende valikus

Koolitaja: Kristin Tamberg

Kristin Tamberg on sporditoitumise spetsialist, kes töötab erinevas vanuses ja tasemega sportlastega, alates noortest kuni tippsportlasteni. Tema eesmärk on suurendada teadlikkust toitumise olulisusest spordis ning aidata sportlaste sooritust tõsta kasutades tõenduspõhiseid toitumisstrateegiaid, mis on kohandatud vastavalt sportlase eesmärkidele. Toitumisalased baasteadmised on Kristin omandanud Rahvatervise Akadeemias ning sporditoitumist õppis Institute of Performance Nutrition õppekaval (PgDip). Lisaks sporditoitumise valdkonnas konsulteerimisele ja koolitamisele töötab ta ka füsioterapeudina ning on omandamas füsioteraapia magistrikraadi. Tema laiapõhjaline taust tagab unikaalse ja põhjaliku lähenemise, mis arvestab lisaks toitumisele ka teisi sportlikku sooritusvõimet mõjutavaid aspekte.

Registreerimine: https://www.sport.ee/event/1069/taiendkoolitus_sporditoitumine_treeneritele_sportlastele_harrastajatele_ja_spordihuvilistele

Registreerimine on avatud kuni 28. märts 23:59.

NB! Koolitus toimub, kui koolitusele on registreerunud vähemalt 12 osalejat

Osavõtutasu – 45€

*Arve saadetakse peale koolituse toimumist

Koolituse maht: Loengud 4x45min. Koolitus läheb arvesse 4 akadeemilise tunni ulatuses

Koolitusele on oodatud kõikide spordialade treenerid, sportlased, harrastajad ja spordihuvilised (ei pea omama treenerikutset või taotlema seda)!